6 Aralık 2021, Pazartesi
spot_img

Doğa Sigorta’dan sokak hayvanlarının içini ısıtacak proje

Doğa Sigorta, sokak hayvanlarına zorlu kış şartlarında güvenli ve sıcak bir yuva kazandırmak için #SevgiDoğasındaVar projesi başlattı.

Doğa Sigorta, sokak hayvanlarına zorlu kış şartlarında güvenli ve sıcak bir yuva kazandırmak için #SevgiDoğasındaVar projesi başlattı. Proje kapsamında kış şartlarına uygun olarak üretilen yuva ve mamalar Türkiye’nin dört bir yanına dağıtıldı.

Hava sıcaklığının düşmeye başlaması ve yağışlardaki artışla yüzünü gösteren kış mevsimi, bu dönemde yiyecek bulmakta ve ısınmakta zorlanan hayvanlar için zorlu koşullar yaratıyor. Doğa Sigorta sokakta, sıcak bir yuvadan uzakta yaşamını sürdüren hayvanlar için harekete geçerek #SevgiDoğasındaVar projesi başlattı.
Proje kapsamında yağmur, kar, rüzgâr gibi faktörler düşünülerek üretilen kedi yuvalarının ve mama kaplarının Bölge Müdürlükleri iş birliğinde Türkiye’nin dört bir yanına dağıtımını sağlayan Doğa Sigorta, sokak hayvanlarının insanın desteğine olan ihtiyacına yönelik farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Türkiye’nin dört bir yanından ilgi gördü

Proje hakkında bilgi veren Doğa Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Seda Güler, #SevgiDoğasındaVar projesinin ülkenin dört bir yanından büyük bir gördüğünü belirterek acentelerinden ve sosyal medya takipçilerinden gelen yoğun talep ve memnuniyet paylaşımlarından mutluluk duyduklarını belirtti.

Sosyal sorumluluk projesine dönüştü

Doğa Sigorta çalışanları ile başlattıkları gönüllülük projesinin, çalışanlar dışında da güçlü bir ilgi ve katılımla yaygınlaşan, ses ve fayda getiren bir sosyal sorumluluk projesine dönüştüğünü vurgulayan Güler, “Aynı zamanda grup üniversitemiz İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin kampüslerinin bahçelerinde yaşayan sokak hayvanları için yuva ve mama konumlandırdık. Üniversitemiz açıldığında öğrencilerimizden de bu projede büyük destek göreceğimize inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER