30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Doğa Sigorta ve İLKSAN’dan ilkokul öğretmenleri için iş birliği

Doğa Sigorta’nın İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında “Kanser Destek Yardımı ve Ferdi Kaza Sigortası” poliçesiyle ilkokul öğretmenlerine güvence sağlanacak.

8 Mart Salı günü Hilton Bosphorus Otel’de gerçekleşen proje tanıtım toplantısı ve imza töreni Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, Genel Müdür Coşkun Gölpınar, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Tümer ve Adnan Sığın, Kurumsal Satış ve Alternatif Dağıtım Kanalları Grup Müdürü İpek Güner, Sağlık Sigortaları Müdürü Emine Köse, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Genel Müdür Mintez Şimşek, Genel Müdür Yardımcısı Murat Tekin ve diğer yöneticiler ile Milli Eğitim İlçe Müdürleri, seçkin davetliler ve basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

287 bin ilkokul öğretmenine destek sağlanacak

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, Doğa Sigorta ve İLKSAN arasındaki anlamlı iş birliğinin önemine dikkat çekerek “Doğa Sigorta olarak geleceğimizi inşa ederken atacağımız adımlarımızı öğreten öğretmenlerimize dayanışma ve yardımlaşma konusunda her zaman destek olan İLKSAN ile iş birliği yapmak bize gurur veriyor” diye konuştu.

Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar ise sağlık sigortalarının kişilere sağladığı faydalardan bahsederek yapılan iş birliği ile İLKSAN üyesi 287 bin ilkokul öğretmenine “Kanser Destek Yardım ve Ferdi Kaza Sigortası” teminatına ihtiyaç duymaları halinde Doğa Sigorta güvencesi ile destek sağlayacaklarını söyledi.

Türkiye’de bir ilk

Sağlığın ve sağlıklı olmanın farkındalığının pandemi döneminde artış yaşadığını dile getiren İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, yapılan iş birliğinin İLKSAN üyeleri için önemli bir adım olacağını ifade ederek iş birliği konusundaki mutluluğunu paylaştı.

Sağlık ve sosyal yardımın İLKSAN’ın kuruluş amaçları arasında olduğunu aktaran İLKSAN Genel Müdürü Mintez Şimşek de yapılan iş birliğinin Türkiye’de ilk defa olacak bir kapsayıcı sağlık destek yardımı olduğunun altını çizdi.

İmza töreni sonrasında Doğa Sigorta ve İLKSAN arasında yapılan iş birliği hakkında sunum yapan Doğa Sigorta Kurumsal Satış ve Alternatif Dağıtım Kanalları Grup Müdürü İpek Güner, Doğa Sigorta’nın sağlık konusuna ve sağlık sigortalarına verdiği önem ile bu alandaki tecrübesine vurgu yaptı.

Kemoterapi ve ilaç desteği de sigorta kapsamında

Kanser Destek Yardımı ve Ferdi Kaza Sigortası poliçesinin kapsamını ve detaylarını açıklayan Doğa Sigorta Sağlık Sigortaları Müdürü Emine Köse ise iş birliği kapsamında sunulan “Kanser Destek Yardım ve Ferdi Kaza Sigortası”nın büyük bir gruba kritik hastalık, ferdi kaza sigortası ve özel asistans hizmeti sunulması noktasında Türkiye’de bir ilk olduğunu aktardı.

Poliçenin, başlangıcından sonra ortaya çıkan kanserlerde Evre 1 ve üzerindeki evreleri kapsadığını söyleyen Köse, asistans destek paketi kapsamında profesör doktor muayenesi, tıbbi danışmanlık, PET/CT çekimi, radyoterapi, kemoterapi, MR-BT görüntüleme, ilaç organizasyon desteğinin de verileceğini belirtti.

Tehlikeli sporlar teminat altında

Köse, iş birliği ile birlikte sunulan Ferdi Kaza Sigortası kapsamında yer alan geniş teminat seçenekleri hakkında da bilgi vererek motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanma, vahşi hayvan avcılığı, dağcılık, kar veya buz üzerinde yapılan birçok tehlikeli sporun teminat kapsamında yer aldığı bilgisini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER