30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Dr. Ahmet Genç’in yeni kitabı çıktı

SBM, SEGEM ve TARSİM gibi kurum ve kuruluşlarda kurucu yönetim kurulu üyesi ve başkanlık görevlerinde bulunan Dr. Ahmet Genç’in kitabı “Türkiye Ekonomisi ve Bankacılığının Tozlu ve Dumanlı Yılları 1980-2001” raflarda yerini aldı.

Sigortacılıkla ilgili olarak oluşturulan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) gibi kurum ve kuruluşlarda kurucu yönetim kurulu üyesi ve başkan olarak görev yapan Dr. Ahmet Genç’in “Türkiye Ekonomisi ve Bankacılığının Tozlu ve Dumanlı Yılları 1980-2001” isimli kitabı Kriter Yayınlarından çıktı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1984 yılında mezun olan Genç,  1990 yılında İngiltere’de bir yıl sigorta ve reasürans eğitimi aldı. Genç, yüksek lisans eğitimini 1993-1995 yılları arasında ABD’de, Boston, Northeastern Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2002 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nden “Sigortacılıkta Mali Yeterliliği” konulu doktora teziyle yeterliliğini aldı. 1985 yılında girdiği Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığında daha sonra da Hazine Müsteşarlığı ve en son Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Genç, Ziraat Bankası ve Ziraat Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlıkları ile Türk Reasürans‘ta yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Halen çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da ders veren Genç’in, 1980-2001 dönemi Türkiye ekonomisinin önemli konu ve olaylarının ele alındığı ve Kriter Yayınevi tarafından basılan “Türkiye Ekonomisi ve Bankacılığının Tozlu ve Dumanlı Yılları 1980-2001” kitabı dönemin gazetelerinde yer alan haberlerden oluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER