25 Ocak 2022, Salı
spot_img

Dünya Prematüre Günü’nde Doğa Hospital’den özel etkinlik

Doğa Sigorta grup hastanesi İstanbul Doğa Hospital, hayata erken başlayan bebekler için düzenlenen Dünya Prematüre Günü etkinliğinde çocuklar ve ailelerini ağırladı. Doğa Hospital’ın düzenlediği etkinliğe, Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Kırmızı da katıldı.

Etkinlikte konuşan Doğa Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Kırmızı, prematüre bebekler ile ilgili sorunlara dikkat çekmek ve farkındalığı sürdürmek için her yıl 17 Kasım’ın Dünya Prematüre Günü olarak kutlandığını belirterek “Biz de Doğa Hospital ailesi olarak geçtiğimiz yıllarda dünyaya gelen bebeklerimiz için hazırladığımız 17 Kasım Dünya Prematüre Günü kutlama etkinliğinde yaşama tutunma mücadelelerini tamamlayarak hayata atılan ve atılacak olan tüm bebeklerimizin ve ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Amaç sadece bu bebeklerin hayatta kalması değil, ileride yaşam kalitesi yüksek sağlıklı bireyler olmalarıdır. Bu da erken dönemde bu bebeklere sunulan sağlık hizmetinin kalitesi ile yakından ilişkilidir.” şeklinde konuştu.

Her türlü donanımla prematüre bebeklerin yanındayız

Hassas ve özenli bir bakıma ihtiyacı olan bebeklerin özel olarak tasarlanmış hastanelerde tıbbi gereksinimlerinin karşılanması gerektiğine dikkat çeken Kırmızı, “Doğa Hospital ailesi olarak, hastanemiz yenidoğan yoğun bakım ünitemiz sahip olduğu her türlü tıbbi donanımı, deneyimli doktor ve hemşirelerimiz ile her zaman siz değerli ailelerimizin ve prematüre bebeklerimizin yanındadır. Doğa Hospital yenidoğan yoğun bakım ünitemize son bir yılda 243 hasta yatmış olup, gurur ve sevinçle belirtirim ki ölüm oranımız 0 olarak istatistiklere geçmiştir” dedi.

Doğa Sigorta’nın maskotu Aslan Doğa, Dünya Prematüre Günü özel etkinliğini ziyaret ederek ailelerin ve çocukların yoğun ilgisini çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER