5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

Eksperler ‘Sine-i Millete Dönme’ye hazırlanıyor

tayfunermetin1Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) üyeleri Tayfun Ermetin, Recep Yücel ve Metin Çitoğlu, geçmiş dönemde yapılan hataların komitenin saygınlığına fazlasıyla gölge düşürdüğünü belirterek, ortak bir bildiri yayınladı.

Bildiride, SEİK üyelerinin sigorta eksperliği mesleğini ve bu mesleğin emekçilerini hak ettiği noktaya taşımak üzere gereken dürüstlük ve özverili çalışmayı göstermesi gerektiğini dile getirdi. Son SEİK toplantısında komite başkanı ve üyelerinin, yeni bir oluşumun önünün açılması amacıyla topluca istifa etmesinin teklif edildiğini belirten Ermetin, Yücel ve Çitoğlu, başkanın katiyetle istifa etmeyeceğini açıkladığını ifade etti. SEİK temsilcilerinin ilerleyen süreçte, uygun gördüğü adımı tereddüt etmeden atacağının belirtildiği bildiri şöyle:

“Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) üyeleri olarak seçildiğimiz günden beri sorumluluklarımıza sahip çıkarak misyonumuzu yerine getirmeye azami gayret göstermekteyiz. Bununla birlikte, başından beri Komitemizin kuruluş amaçlarının dışında yapılan uygunsuz beyan ve davranışlar tarafımızı rahatsız etmektedir.

Bugüne kadar tüm meslektaşlarımızın gerek yazılı basın, gerekse sosyal medyadan da takip ettiği üzere Komitemiz, bireysel çekişmelere alet edilmek istenerek Komite Başkanı ve bazı üyelerin şahsi görüş ve değerlendirmeleri Komite kararıymış gibi lanse edilmiştir.

İlgili kişi ve kurumlar bilgilendirilmeden gizli saklı yapılan çalışmalar, bu kritik süreçte mesleğimize ciddi katkıları olacak derneklerimizin dışlanmasına sebep olmuştur. Diğer taraftan sigorta şirketleri ve birlik yönetimi  ile yaşanan gerginlikler ve iletişimsizlik, çözüm odaklı her türlü çalışmaya ket vurulmasına sebebiyet vermektedir.

Yaşanan gelişmeler arasında, hepimiz için en kritik öneme haiz taban ekspertiz ücretleri tarifesinin mevcut koşullarda hayata geçirilemeyeceği aşikarken, bir önceki SEİK tarafından seçim malzemesi olarak kullanılması ve meslektaşlarımızın kasıtlı  olarak yanlış bilgilendirilmesi, gelinen noktanın en açık göstergesidir.

Mesleği en üst düzeyde temsil etmek ve mesleki sorunlara çözüm getirmek üzere  oluşturulan SEİK’in kendi meslektaşlarına karşı tutunduğu bu tavrın, en hafif tarifiyle görevi önemsememek olarak adlandırılması izahtan varestedir. Meslektaşlarımızın bu konudaki öfke ve kırgınlığı tamamıyla haklı sebeplere dayanmaktadır.

Geçmiş dönemde yapılan hatalar, komitenin saygınlığına fazlasıyla gölge düşürmüştür. Bu dönem SEİK üyeleri olarak  mesleği ve bu mesleğin emekçilerini, hak ettiği noktaya taşımak üzere gereken dürüstlük ve özverili çalışmayı göstermek durumundayız. Aksi halde komitemizin varlığı sorgulanır hale gelecektir.

Bu bağlamda SEİK olarak meslektaşlarımızdan aldığımız tepkilerin dile getirildiği ve değerlendirildiği son SEİK toplantısında komite başkanı ve üyelerin, yeni bir oluşumun  önünün açılmasını teminen  topluca istifa etmesi teklifimiz karşısında, başkan katiyetle istifa etmeyeceklerini ifade etmiştir.

SEİK’teki temsilcileriniz olarak ilerleyen süreçte uygun görülen her adımı tereddütsüz atacağımızı bildiririz.

Saygılarımızla,

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Üyeleri
Metin ÇİTOĞLU
Recep YÜCEL
Tayfun ERMETİN”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER