19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

‘Emlak vergisi ödemelerinde DASK zorunlu tutulmalı’

TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, “Emlak vergisi ödemelerinde DASK mecburi tutulursa sorun kökten çözülür” diyor.

Murat Büyükçelebi
TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi, yeterince yaptırılmadığında şikayet edilen zorunlu deprem sigortalarıyla ilgili bir öneride bulundu.

Büyükçelebi, tüm sigorta ürünlerinde olduğu gibi DASK konusunda da bilgilendirme ve bilinçlendirmeyi ülke genelindeki bütün acentelerin yaptığını söylüyor. Mevcut sigortaların önemli bir bölümünü acenteler olarak yaptıkları için; devlet ve sigorta şirketleri tarafından verilecek desteğin artmasıyla sigortalılık oranının daha da fazlalaşacağını söyleyen Büyükçelebi’nin DASK için sorunu kökten çözecek bir önerisi de var: Elektrik ve su aboneliğinin dışında, emlak vergisi ödemelerinde DASK yapılmasını zorunlu tutmak.

‘Keşke’ demeden güvence sahibi olmak gerekir

TÜSAF Başkanı şunları söyledi: “Özellikle yapılan poliçelerde metrekare suistimallerinin engellenmesi çok önemli. Burada yapılan çalışmaların acilen bitirilmesi ve belediyelerden ayarlanıp doğru metrekarelere göre sigorta yaptırılması gerekir. Bu kadar önemli bir riski görmemezlikten gelmemeli ve geçmiş depremleri unutmamalıyız. ‘Keşke’ demeden güvence sahibi olmak gerekir. Meslektaşlarımız vatandaşlarımıza çok yakın ve her an bu hizmeti verecek yeterlilikteler. Bizler özellikle yaptığımız il toplantılarında bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıca il derneklerimizi özellikle öğretim kurumlarında DASK’ın hazırladığı materyalleri ve hediyeleri bu organizasyonlarda verip bilgilendiriyoruz.”

Büyükçelebi: Mobil satışta poliçeyi acente kesmeli

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER