30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Ethica Sigorta acentelerinin gelirini yüksek oranda artırdı

Ethica Sigorta Kurucu Ortağı ve CEO’su H. Cemal Ererdi, 2020 değerlendirmesiyle ilgili yaptığı açıklamada acentelerinin gelirlerini yüksek oranda artırdıklarını söyledi. Ererdi, “Ödenmiş sermayemizi 175 milyon TL’den 370 milyon TL’ye çıkardık” dedi.

Ethica Sigorta Kurucu Ortağı ve CEO’su H. Cemal Ererdi, farklı iş stratejileri ve doğru kaynak yönetimi ile 2020 yılını da büyük bir başarı ile tamamladıklarını söyledi. Şirketin 2020 performansını değerlendiren Ererdi, “Şirketimiz uygun fiyatlarıyla sigortalıların bütçelerine katkı yarattı. Ayrıca en iyi hizmeti sunma iddiasını başarıyla devam ettirerek; yüksek müşteri memnuniyeti sağladık” dedi.

Bu süreçte acentelerin gelirine de katkı sunduklarının altını çizen Ererdi, “Şirketimiz tek dağıtım kanalı olan seçkin acentelerini büyüttü ve onların gelirlerini yüksek oranda arttırdı. Çalışan başı verimliliğin çok yüksek olduğu Ethica Sigorta’da çalışanlarımızın; yaşam kalitesini yükseltmek için büyük çaba sarf ettik, sarf ediyoruz” diye konuştu.

En güçlü şirketler arasında

Ethica Sigorta ile ilgili rakamsal olarak da bilgi veren Ererdi, şunları söyledi; “30 Mart 2021 tarihinde genel kurulun aldığı karar ile şirketimizin ödenmiş sermayesi 175 milyon TL’den 370 milyon TL’ye yükseldi. Böylece Ethica Sigorta daha kuruluşunun 4. tam yılı sonunda; sektörün mali açıdan en güçlü şirketleri arasındaki yerini aldı. Bütün bu başarıların yanı sıra devletimize; 62 milyon 978 bin 240 TL kurumlar vergisi ödeyerek çok zor geçen 1 yılda ülkemize katkı sağlamayı başardı.”

Ererdi açıklamasını “Bizi tercih eden sigortalılarımıza, şirketimizi kendi şirketleri olarak gören acentelerimize, emekleri ile değer yaratan çalışanlarımıza ve faaliyetlerimizde bize destek olan iş ortaklarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım” diyerek bitirdi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER