4 Temmuz 2022, Pazartesi
spot_img

Euler Hermes ve Hedef Gıda’dan işbirliği

ZLEM OZUNER CETIN YILMAZEuler Hermes Türkiye, Türkiye’nin lider satış ve dağıtım şirketi Hedef Gıda’yı müşteri portföyüne kattı.

İmzalar, Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner ve Hedef Gıda Genel Müdürü Çetin Yılmaz’ın katılımıyla atıldı. İşbirliği kapsamında Euler Hermes Türkiye, bilançonun en büyük ve önemli kalemlerinden biri olan ticari alacakları sigortalayacak.
Alacak sigortasını çok farklı sektörlerin kullandığını belirten Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, “Euler Hermes Türkiye olarak gıda sektörü önemsediğimiz ve katkı sağlamak istediğimiz bir sektör. İşbirliğimiz kapsamında bu sektörün liderlerinden biri olan Hedef Gıda’nın alacaklarını teminat altına alıyor, güvenli ticaret ile büyümesine destek oluyoruz. Aynı zamanda gıda sektörüne yönelik risk analiz çalışmalarımızla müşterilerimizin riskle karşı karşıya gelme ihtimallerini azaltıyor, iş faaliyetlerine daha etkin bir biçimde odaklanmalarını sağlıyoruz. İşbirliğimizi her iki taraf için de katma değer yaratacağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Çeşitli yatırımlarla karlı büyümeye odaklanılan bir döneme girildiğini belirten Hedef Gıda Genel Müdürü Çetin Yılmaz ise, “Ticari alacaklarımızın Euler Hermes Türkiye gibi köklü geçmişi olan kurumsal bir firmanın teminatı altında olması, iş faaliyetlerimize daha etkin bir biçimde odaklanmamızı ve müşterimize daha kaliteli hizmet verebilmemizi sağlayacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER