29 Haziran 2022, Çarşamba
spot_img

Eureko finans altyapısı dönüşümünde tercihi SAP oldu

WiegerWagenaar_sSigorta alanındaki uzmanlığını güçlü teknolojisiyle destekleyen Eureko Sigorta, finans altyapısının dönüşümü için SAP ile işbirliği yaptı. Şirket, tüm bilgi işlem uygulamalarını tek veri tabanında toplayan SAP HANA teknolojisi sayesinde tüm finansal süreçlerini ortak bir platforma taşıdı. Eureko Sigorta, gerçek zamanlı veriler üzerinde çalışma imkânı sunan SAP HANA ile bilgi işlem uygulamalarının süresini kısaltarak verimliliği artırmayı hedefliyor.

HANA teknolojisiyle, bölge, dağıtım kanalı, ürün, branş, poliçe, sigortalı ve sigortalayan bazında kâr merkezi raporlaması yapabilen sektördeki ilk şirket olduklarını belirten Eureko Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Wieger Wagenaar şöyle konuştu: “Bu projenin sağladığı etkin kâr merkezi masraf hesaplamaları sayesinde tüm dağıtım kanallarında ve segmentlerde genel gider ve mali gelir sonrası kârlılığa ulaşabiliyoruz. Bu sayede hem şirketimizin muhasebe kayıtları daha şeffaf hale geliyor hem de operasyonel risk azalıyor. Aynı zamanda istediğimiz tüm unsurları dâhil ederek raporlama yapabiliyoruz. Bir sonraki adımda bütçe planlama, satın alma ve insan kaynakları yönetimini de proje kapsamına dâhil etmeyi planlıyoruz. Eureko Sigorta olarak sektöre öncülük edecek uygulamaları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

SAP müşteriye doğru fiyatlama avantajı sağlıyor

Eureko Sigorta, SAP HANA teknolojisine geçişle birlikte planlama ve analiz süreçlerini sistem üzerinden gerçekleştirecek. SAP HANA projesinin, manuel hata riskini azaltma, kontrol ve onay süreçlerinde otomasyon ve standardizasyonu sağlama açısından önemli kazanımlar sunduğunu belirten Eureko Sigorta Mali İşler ve Risk Yönetimi Direktörü Semra Ensari şunları ifade etti: “Sistem üzerinden her türlü dağıtım kanalına ve segmente ait gelir ve gideri görebiliyoruz. Verilere gerçek zamanlı ulaşabildiğimiz için analize daha çok zaman ayırabiliyoruz ve müşterilerimiz için daha kısa zamanda daha doğru fiyatlama yapabiliyoruz. Ayrıca ay kapama süremiz de 9 günden 6 güne iniyor. Raporlamalara mobil cihazlardan erişilebilmesi de operasyonel kolaylık sağlıyor. Dolayısıyla bu proje sayesinde operasyonel verimlilikte ve müşteri memnuniyetinde artış sağlamayı hedefliyoruz.”

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP olarak, Eureko Sigorta’nın finansal altyapısında teknolojik dönüşüm iş birliğine imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirten SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, “SAP HANA teknolojisi sayesinde, Eureko’nun tüm birimleri arasındaki veri iletişimini tek platforma taşıyacak bir yapı kurduk. Böylece Eureko Sigorta, finansal süreçleri için harcadığı süreleri azaltarak, operasyonlarını daha etkin ve verimli hale getirecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER