22 Eylül 2021, Çarşamba
spot_img

Fibaemeklilik çocukların geleceğini Gelecek Net ile planlayacak

Fibaemeklilik, 18 yaş altı çocuklar ve gençlere özel geliştirdiği bireysel emeklilik planı Gelecek Net’i piyasaya sundu.

Fibaemeklilik, 18 yaş altı çocuklar ve gençlere özel geliştirdiği bireysel emeklilik planı Gelecek Net’i piyasaya sundu. Şirket, aylık 100 TL’den başlayan katkı paylarıyla tasarruf yapma imkânı sunduğu Gelecek Net’te düzenlediği her BES planı için Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Okuyan Bir Gelecek projesine destek olacak.

“Birikimlerde devlet katkısının önemli bir payı var”

18 yaş altının Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) dahil olmasına yönelik düzenlemenin ardından çocuk ve gençlere özel bir plan hazırlamaya karar verdiklerini vurgulayan Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu şunları söyledi:

“18 yaş altına yönelik düzenleme, sektörümüzün uzun süredir beklediği bir düzenlemeydi. Düzenlemenin ardından da sisteme katılımcıları dahil etmeye başladık, hatta 18 yaş altı katılımcıyı sisteme dahil eden ilk şirket olduk. Bu süreçte bir de 18 yaş altı BES kuşağına özel ürün hazırladık. Öncelikle ebeveynlere çocuklarını erken yaşta sisteme dahil etmenin önemini anlatmayı hedefliyoruz. Çünkü çocuklar ne kadar erken yaşta BES’li olursa, o kadar çok birikim yapabiliyor. Örneğin Emeklilik Gözetim Merkezi’nin muhtemel birikim hesaplamasına göre aylık 100 TL katkı payı ile 10 yaşında sisteme dahil olan bir çocuk emeklilik yaşına geldiğinde düzenli ödemelerle yaklaşık 152 bin TL’lik birikimi olurken; 1 yaşında sisteme dahil olduğunda birikimi 215 bin TL’ye yaklaşıyor. Tabii ki bu birikimlerde devlet katkısının da önemli etkisi var.

Çocuğunun geleceğini düşünen herkese bütçelerine uygun katkı paylarıyla sisteme dahil olmalarını tavsiye ediyoruz. Hepimizin amacı çocuklarımızın geleceğe güvenle bakması ve BES bunun için en avantajlı ve doğru yollardan biri.”

“Birikimlerde devlet katkısının önemli bir payı var”

“18 yaş altına yönelik düzenleme, sektörümüzün uzun süredir beklediği bir düzenlemeydi. Düzenlemenin ardından da sisteme katılımcıları dahil etmeye başladık, hatta 18 yaş altı katılımcıyı sisteme dahil eden ilk şirket olduk. Bu süreçte bir de 18 yaş altı BES kuşağına özel ürün hazırladık.

Öncelikle ebeveynlere çocuklarını erken yaşta sisteme dahil etmenin önemini anlatmayı hedefliyoruz. Çünkü çocuklar ne kadar erken yaşta BES’li olursa, o kadar çok birikim yapabiliyor.

Örneğin Emeklilik Gözetim Merkezi’nin muhtemel birikim hesaplamasına göre aylık 100 TL katkı payı ile 10 yaşında sisteme dahil olan bir çocuk emeklilik yaşına geldiğinde düzenli ödemelerle yaklaşık 152 bin TL’lik birikimi olurken; 1 yaşında sisteme dahil olduğunda birikimi 215 bin TL’ye yaklaşıyor. Tabii ki bu birikimlerde devlet katkısının da önemli etkisi var.

Çocuğunun geleceğini düşünen herkese bütçelerine uygun katkı paylarıyla sisteme dahil olmalarını tavsiye ediyoruz. Hepimizin amacı çocuklarımızın geleceğe güvenle bakması ve BES bunun için en avantajlı ve doğru yollardan biri.”

18 yaş altı BES’liler adına AÇEV’e destek

Ebeveynlere Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olarak çocuklarının geleceği için birikim yapma çağrısında bulunan Fibaemeklilik, 18 yaş altına yönelik düzenlediği her BES planı ile Türkiye’nin geleceğine de katkı sağlıyor.

18 yaş BES’i yaygınlaştırırken bir yandan da AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek projesine destek olduklarını belirten Öztürkoğlu, “Böylece aslında aileler hem kendi çocuklarının hem de başka çocukların geleceği için çok güzel bir şey yapmış oluyor. Aileler kendi çocukları için BES ile birikim yaparken, Fibaemeklilik de Türkiye’de kitapsız çocuk kalmaması için yola çıkan Okuyan Bir Gelecek projesine destek oluyor, birlikte çocukları mutlu ediyoruz. 18 yaş altındaki tüm BES’liler adına böyle anlamlı bir projeye destek verdiğimiz için de ayrıca gurur duyuyoruz” dedi.

Küçük tutarlarla büyük birikimler

Gelecek Net BES Planı’na dahil olan katılımcılardan giriş aidatı alınmazken, katılımcılar aylık 100 TL’den başlayan katkı paylarıyla gelecekleri için birikim yapıyor. Fibaemeklilik’in internet şube ya da mobil uygulama üzerinden diledikleri zaman ek katkı payı ödemesi de yapılabiliyor. Sistemden 5 yıldan kısa sürede ayrılma durumunda çıkışa ertelenmiş bir aidat kesintisi uygulanıyor.

18 yaş altına özel BES planı için sektördeki ilk web sitesini hazırlayan Fibaemeklilik, Gelecek Net ile ilgili detaylı bilgiyi ve Gelecek Net’lilere özel avantajları https://www.geleceknet.com.tr/ adresinden paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER