29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Findeks paketi satan acenteye ‘yüzde 25 komisyon’ imkânı

Acenteler de artık Findeks paketlerini satabilecek. Findeks ürün ve hizmetlerini içeren paketler, Covid-19 nedeniyle bazı branşlarda satışları azalan acentelere ek kazanç imkânı sağlayacak. Acenteler, satılan paket fiyatının yüzde 25’i kadar komisyon kazanacak.

Acenteler de artık Findeks ürün ve hizmetlerini müşterilerine satabilecek. Findeks paketleri, Covid-19 nedeniyle bazı branşlarda satışları azalan acentelere ek kazanç imkânı sağlayacak. Acenteler, satılan paket fiyatının yüzde 25’i kadar komisyon kazanacak. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) imzaladıkları protokol ile sigorta acentelerinin Findeks ürün ve hizmetlerini kendi müşterilerine sunabilmeleri mümkün hale geldi. Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, Findeks ürünlerini satın alan sigorta acentelerinin müşterileri de şahsi finansal durumlarını yönetebildikleri gibi, ticari ilişki içerisinde bulundukları 3’üncü kişilerin finansal durumlarını öğrenip, alacak risklerini en aza indirme imkânına kavuşacak.

Tek bir paket satışıyla 10 bin 30 TL cepte

Satılan paket fiyatının yüzde 25’i kadar komisyon kazanacak acenteler, tek bir paket satışı ile 10 bin 30 TL’ye kadar komisyon kazanabilecek. Komisyon oranı için herhangi bir satış limiti bulunmuyor. Bugüne kadar Findeks paketlerine banka şubeleri, Findeks dijital kanalları ve Findeks Çağrı Merkezi aracılığıyla sahip olunabiliyordu.

Findeks paketlerini kullananlar hangi avantajları sağlıyor?

  • Findeks paketlerini satın alanlar, şahsi finansal durumlarını kolayca yönetebiliyor.
  • Günümüzde kritik öneme sahip ‘nakit yönetimi’ konusunda avantaj sağlıyor.
  • Ticari ilişki içerisinde bulundukları üçüncü kişilerin finansal durumlarını öğreniyor.
  • Ticari alacak riskini en aza indiriyorlar.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) ve Findeks İş Yönetimi Müdürü Serdal Türkmen ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) başkanı Murat Büyükçelebi ‘nin Sigorta Ekranı’nda yapmış oldukları açıklamaları izlemek için linke tıklayınız.

SİGORTA EKRANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER