5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

Garanti Emeklilik’in notu yükseldi

cemal_ksmSigorta ve bireysel emeklilik şirketleri içerisinde Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme notu alan ilk şirket olan Garanti Emeklilik ve Hayat, halka açık olmayan şirketler içerisinde de en yüksek nota sahip şirket konumuna yükseldi.

Garanti Emeklilik, sigorta ve bireysel emeklilik şirketleri içerisinde Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme notu alan ilk şirket oldu. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Metodolojisine uygun olarak, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri tarafından, şirket merkezinde ilgili belgelerin incelenmesi, yönetici ve ilgililer ile görüşmeler gerçekleştirilmesi, Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ile Yönetim Kurulu başlıkları altında 350 kriterin incelenmesi suretiyle yapılan değerlendirmelerde Garanti Emeklilik ve Hayat’ın Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme notu 9.07 olarak belirlendi.

 

Sigorta ve bireysel emeklilik şirketleri içerisinde kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme notu alan ilk şirket olan Garanti Emeklilik ve Hayat böylelikle, halka açık olmayan şirketler içerisinde de en yüksek nota sahip şirket konumuna yükseldi.

 

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran, Garanti Emeklilik olarak SPK tarafından yayımlanmış kurumsal yönetim ilkelerine titizlikle uyduklarını vurgularken, “Garanti Emeklilik olarak geçen yıl yaptırdığımız değerlendirme sonucunda 8.01’lik bir derecelendirme notu almıştık. Bu yılki değerlendirmede ise derece notumuzu 9.07’e yükseltmiş olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER