30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

“Gelecek Fakültesi” acenteleri geleceğe hazırlıyor

AXA Sigorta, 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle başlattığı “Gelecek Fakültesi” eğitim programıyla acentelerinin gelişimine katkı sağlıyor.

AXA Sigorta, profesyonel sigorta acentelerinin geleceğe hazırlanması için 2019 yılında hayata geçirdiği “Gelecek Fakültesi” ile “Gelecek Sensin” ve “Yükselen Yıldızlar” eğitim programlarına 2021-2022 döneminde de devam ediyor. İkinci nesil sigortacılardan oluşan “Gelecek Sensin” ve sektörde uzmanlaşmış olan “Yükselen Yıldızlar” programlarında eğitim alacak katılımcılar büyük bir özenle seçiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliğinde hazırlanan eğitim programlarında, katılımcı acentelerin bilgi birikimini zenginleştiren ve onları sektörün geleceğine hazırlayan kapsamlı başlıklar yer alıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin uzman eğitmenleri ile işletme, finans, pazarlama, satış, müşteri deneyimi, iletişim gibi konularda acentelere akademik eğitimler verilirken sigortacılık ürünlerinin üretimi, poliçelerin oluşturulması, hasar uygulamaları gibi konularda da AXA Sigorta’nın başarılı ve deneyimli yöneticileriyle dersler yürütülüyor.

2019-2020 eğitim yılında 41 kişinin başarıyla mezun olduğu ve 2020-2021 döneminde pandemi nedeniyle hayata geçirilemeyen eğitim programları, 2021-2022 eğitim döneminde online olarak gerçekleşiyor.

Acenteleri desteklemek sektörün geleceği için önemli

Konuyla ilgili konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “AXA Sigorta olarak faaliyet gösterdiğimiz 130 yıl boyunca yenilikçi ve öncü yaklaşımımızla sigortacılığın geçmişini şekillendirdik. Şimdi de sektörün geleceğine yön veriyor, ‘geleceğe hazırız’ diyoruz. İnsanlığın gelişimi adına insanlar için önemli koruma amacımız doğrultusunda, bu yolda bizimle ilerleyecek olan acentelerimizin gelişimini destekliyor, birlikte sektöre katkı sağlıyoruz. Çünkü onlara yapılan desteklerin hem AXA markasının gücü hem de sigorta sektörünün geleceği için anlam taşıdığına inanıyoruz.” diye konuştu.

Ölken, ilk olarak 2019-2020 döneminde Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin destekleriyle hayata geçirdikleri programa, 2021- 2022 döneminde de ikinci mezunları olacak acenteleriyle devam ettiklerini söyleyerek “Sigorta 4×4 stratejisiyle geleceğe hazırlandığımız bu yolculukta, günün gerektirdiği becerilere sahip sigorta profesyonellerinin yetişmesine katkı sağlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sektörün önde gelen sigorta şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER