GRI Sigorta ilk poliçe heyecanını Sigorta Ekranı’nda paylaştı

0
337

GRI Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Rüstem Güngör, kestikleri ilk poliçenin heyecanını anlatmak için “Anlatılmaz, yaşanır” ifadesini kullandı.

Hayatımızda ilkler önemlidir. Hatta o ilkleri yıldönümü olarak kutlarız. Doğum günü, evlilik yıldönümü gibi unutamadığımız pek çok ilk vardır. Sigorta şirketleri için de kesilen ilk poliçenin anlamı ve önemi büyüktür. Sektörün yeni oyuncusu GRI Sigorta da ilk poliçesini kesti.

GRI Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Rüstem Güngör, kestikleri ilk poliçenin hikayesini SigortaEkranı’nda SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteci Can Kantar’a anlattı. SigortaEkranı’nın daha önce şirket kuruluşunu ve hedeflerini anlatan Güngör; 14 Aralık’ta kestikleri ilk poliçeyle ilgili duygularını; “Doğum gibi bir şey yeni çocuğunuz olmuş sanki. İnanılmaz heyecanlı. Anlatılmaz yaşanır. İlk poliçe kesilirken personelimizin gözündeki heyecanı, neşeyi ve mutluluğu görmenizi isterdim. Ben de aynı şekilde. Çünkü çok uzun zamandır bekliyorduk bu anı. Artık ilk poliçesini kesmiş bir şirketiz” cümleleriyle ifade etti.

“Şu anda 700 acentemiz oldu”

2020 yılının genel olarak çok kötü geçtiğinin altını çizen Güngör, “Doğal afetlerden tutun, pandemiye kadar bir sürü olumsuzluk yaşadık. Ne kadar kötü durum varsa bu yıla sığdı. Biz de yıl sonuna doğru poliçemizi kesip 2021 yılına güzel girmeyi planladık. Olumsuzlukların içinde bir nebze olsun mutluluk yaşayıp, mutluluk yaşatalım dedik. Poliçemizi kesmek için 1 Ocak’ı da bekleyebilirdik. Ama bir an önce başlamak istedik. Çünkü acentelerimiz de çok heyecanlı. Şu anda 700 acentemiz oldu. Herkes heyecanla poliçe kesmemizi bekliyordu. İlk poliçeyi de kendim için düzenledim. GRI Sigorta’nın ilk müşterisi oldum. Ferdi kaza poliçesi kestim. Pek bilinen bir poliçe değil ama herkesin ferdi kaza poliçesi yaptırması gerekiyor” dedi.

Güngör, “İlk tarım poliçemizi ve ilk kasko poliçemizi düzenledik. Acentelerimiz zorluk yaşamasın diye ekranlara sistem denemeleri yapılıyor. Testlerimiz bittiğinde sistemi bütün adetlerimizin kullanımına açacağız” diye konuştu.

Acentelerimizin ilgi odağı olduk

Sigorta Ekranı’nda geçtiğimiz haftalarda yayınlanan programdan sonra olumlu geri dönüşler aldıklarını söyleyen Güngör, Can Kantar’a şunları söyledi: “Sizinle ilk programı yaptıktan sonra inanılmaz şekilde pozitif geri dönüşler aldık. Sigorta acentesi olsun olmasın birçok kişi aradı. O yayından sonra acentelerimizin daha çok ilgi odağı olduk. Acentelerimizin ilgisini de inanın karşılıksız bırakmadık ve bırakmayacağız. Zaten bizim ürünlerimizi ve yapacağımız ürünleri duyduklarında çok hoşlarına gidiyor. Tarımda ve diğer branşlarda güzel ürünler yapacağız

Müşteriyi kaçırılmayacağız

Güngör, “Acentelerimizin pazar payını büyütmek istiyoruz. Aslında sektörü büyütmek istiyoruz. Acentelerimiz ellerindeki yeni ürün ve fikirler ile lütfen bize dönsün. Beni de istedikleri zaman arayabilirler. Acente ve şirket, kol kola girecek ve acente, müşteriyi kaçırmayacak. Müşterinin kaçmaması için ne gerekiyorsa onu yapacağız” diye konuştu.

Türkiye’de en hızlı hasar ödemesi

Sektöre güçlü bir şekilde girdiklerini belirten Güngör, “Sermayeniz 50 milyon TL ödenmiş sermayemiz 25 milyon TL. Şu anda anlaşmalı servis sayımız 220… 467 tane de anlaşmalı tamir servisimiz var. Her gün yenileri ekleniyor. Kasko ve trafik müşterisi servislerin ulaşılır olmasına çok dikkat ediyor. Reasürans anlaşmalarının tümünü tamamladık. Personelimizin tecrübe yaşı ortalama 25 yıl. Sigortacılıkta hasarı en hızlı ödeyenin başarılı olduğu düşünülüyor. Biz de diyoruz ki tüm Türkiye’de en hızlı hasar ödemesi gerçekleştiren sigorta şirketi biz olacağız. Hasar risklerine karşı bütün önlemlerini aldı ve bütün ulaşmalarını yapmış durumda” dedi.

“Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak istiyoruz” diyen Güngör, “Gelecek yılın ilk aylarında trafik poliçemizi de kesmiş olacağız. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Sigorta sektörü açısından 2021 yılının 2020’ye oranla çok daha verimli olacağını düşünüyorum. Zaten sektör her geçen yıl daha iyiye gidiyor” diyerek sözlerini tamamladı. 

Güngör’ün açıklamalarının tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz