26 Temmuz 2021, Pazartesi
spot_img

GRI Sigorta küçük-büyük acente ayrımı yapmayacak

Türk sigorta sektörüne yeni katılan GRI Sigorta’nın, Genel Müdürü Rüstem Güngör,Sigortacılığı halkımıza sevdirmek istiyoruz. Pastadan pay almayı düşünen bir şirket değil, pastayı büyütmeyi düşünen bir şirket olacağız; küçük-büyük acente ayrımı da yapmayacağız” dedi.

SİGORTAMEDYA ÖZEL

Türk sigorta sektöründe faaliyet gösteren şirketler arasına geçen günlerde GRI Sigorta da katıldı. Adı, renk ismini de çağrıştıran şirketin, isminin tam açılımı da ‘Global Risk Insurance.’ Şirket, akılda kalması açısından ‘Gri Sigorta’yı da kullanıyor. GRI Sigorta Genel Müdürü Rüstem Güngör, 9 Kasım’da SigortaMedya’nın YouTube kanalı Sigorta Ekranı’na konuk oldu. Canlı yayında, yeni şirket ile ilgili merak edilenleri SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’a anlatan Güngör, Sigortacılığı halkımıza sevdirmek istiyoruz. Pastadan pay almayı düşünen bir şirket değil, pastayı büyütmeyi düşünen bir şirket olacağız; acentelere de yakın olacağız; küçük-büyük acente ayrımı da yapmayacağız” dedi.  Tarım branşında yeni ürünler çıkaracaklarının mesajını da veren Güngör, şirket ortaklarından TARİŞ ile güzel projeler yapacaklarını söyledi. 

Çoğu şirketin almadığı risklerle de çalışacağız

GRI Sigorta için önemli olanın, Türk toplumuna iyi bir hizmet verebilmek olduğunu belirten Güngör, “İş kapasitesi çok geniş olan bir şirketiz. Çoğu şirketin, çalışmak istemediği risklerle de çalışacağız. Bildiğimiz branşlarda ve bildiğimiz sektörde görünmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Güngör’ün verdiği bilgilere göre, sağlık branşında çalışmayı düşünmeyen şirketin,  trafik ve nakliyat sigortalarında da ruhsatı yok. Mart ayında, trafik ve nakliyat branşında ruhsat almayı hedefleyen şirketin söz konusu branşlar dışında tüm branşlarda ruhsatı var.  9 tane bölge müdürlüğü olan şirketin 40 personeli var;   bunların her biri 20 yıl ve üzerinde sektör tecrübesine sahip. Tamamen yerli sermayeli bir şirket olan, ödenmiş sermayesi de 25 milyon TL olan şirket, 2021 Mart ayına kadar ödenmiş sermayemizi 55 milyon  TL’ye çıkarmayı hedefliyor. 

Güngör, neden sağlık branşında çalışmak istemedikleri konusunda ise şunları söylüyor: “Sağlık sigortasına girmemiz için iyi bir ekip kurmamız gerekiyor. İyi bir ekip kurmadan hiçbir işe girmem.   Elinizde iyi bir ekip yok ise hizmet veremezsiniz; hizmet veremiyorsanız da zaten bu işi yapmayın. Zaman içerisinde böyle bir ekip kurabilirsek, kesinlikle sağlık sigortasına da gireriz.

Dijitalde olmayacağız acentelerle büyüyeceğiz

Acentelere yakın olacaklarını vurgulayan Güngör, acentelere yönelik şu mesajları verdi: “Acenteler bizimle çalışırken kazanacaklar. Bir kere, dijital satış platformu geliştirmeyeceğiz. Acente kanalıyla büyüyeceğiz. Acentelerimiz kendilerine önem ve değer verildiğini görecek. Çünkü biz eğlenceli ve iyi bir şirket olacağız. Bizim için küçük-büyük acente yok. Bizim için güzel acente, iyi niyetli acente, insan olan acente var. Müşterilerine iyi hizmet etmek isteyen, müşterilerine ‘hayır’ demek istemeyen, müşterilerini memnun etmeye çalışmak isteyen acenteler var. Ben bu sebeple acente arkadaşlarıma diyorum ki ‘Gelin bu yolda bizimle yürüyün.Göreceksiniz pişman olmayacaksınız ve bu şirket size her zaman kazandıracak.   Acentelerimizi ek komisyonlarla kollayacağız.” Acentelerin, info@grisigorta.com mail adresinden kendilerine ulaşabildiklerini belirten ve şu ana kadar 356 acentenin tescil edildiği bilgisini veren Güngör, bu sayıyı ocak ayında 1000 acenteye çıkarmak istediklerini kaydetti. Türk halkının, robotları sevmesinden dolayı, ‘bir sevimlilik olsun’ diye logo olarak robot simgesini kullandıklarını vurgulayan Güngör, acenteleri bir kenara koyup, dijital satış yapmayacaklarını söyledi.

Kur artışı hepimizi endişelendiriyor

Canlı yayında, kurdaki artış ve güncel konularla ilgili soruları da yanıtlayan Güngör, şunları söyledi: “Kur artışı hepimizi endişelendiriyor; çünkü parça maliyetlerini arttırıyor. Bu anlamda, trafik sigortasını almamış olmamız belki de bizim için bir şans olacak. Biz pastadan pay almayı düşünen bir şirket değil, pastayı büyütmeyi düşünen bir şirketiz. Kimsenin yaptığı işte gözümüz yok. Yeni pazarlar oluşturmak istiyoruz. Sigortalılık oranı çok düşük. İstanbul ve İzmir gibi deprem bölgelerinde bile DASK poliçeleri çok az. Bunun kültürle ve eğitimle çok âlâkası var. Sigortalılık bilinci çok önemli. Bizler sektör olarak bu konuda iyi çalışmamız lâzım.”

Sigorta şirketi kurmaya 

28 yıl önce karar verdiGRI Sigorta Genel Müdürü Rüstem Güngör, şirketin kuruluş hikâyesi konusunda şunları söyledi: “Sigorta şirketi kurma fikri 28 yıl önceye dayanıyor. Benim hep böyle bir hedefim vardı. 1993 yılından bugüne kadar bütün hazırlıklarımı buna göre yaptım.
2016’da emekli olduktan sonra bir sigorta acenteliği kurduk. Şimdi acenteliğimi devrettim. 2018 yılının kasım ayında sigorta şirketini kurma çalışmalarına başladık. 5 Ekim 2020’de de kurulma ruhsatımızı aldık.”


https://www.youtube.com/channel/UCK3C8yC08gbBwB9VrJ9X84Q

SİGORTA EKRANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER