4 Temmuz 2022, Pazartesi
spot_img

Birlik başkanlığı için ilk aday Ramazan Ülger oldu

Ramazan Ülger (1)Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik Genel Müdürü Ramazan Ülger, Türkiye Sigorta Birliği (Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği-TSB) Başkanlığı’na aday oldu. Birliğin başkanlık seçimi 11 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşecek.

62’si aktif toplam 68 üyesi bulunan Türkiye Sigorta Birliği’nin yeni başkanı 11 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısında belirlenecek. Sigorta sektörünün deneyimli Genel Müdürlerinden Ramazan Ülger başkanlığa adaylığını açıkladı.

Ramazan Ülger, 2009 yılında Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik’te Acenteler, Bölgeler ve Tarım Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığı şirkette 2012 yılından itibaren Genel Müdür olarak görev yapıyor. Ülger bu görevinin yanı sıra TARSİM Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Sigorta Birliği Denetim Kurulu Başkanı görevine de devam ediyor.

Ramazan Ülger Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümündeki lisans eğitiminden sonra kariyerine Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nde başladı ve Merkez Birliği’nde Fon Yönetim Müdürlüğü yaptı. Yüksek lisansını Ankara Gazi Üniversitesi’nde tamamlayan Ramazan Ülger 2000-2004 yılları arasında Güven Sigorta ve Güven Hayat’ta Genel Müdür Yardımcısı, 2004-2008 yılları arasında Güven Hayat’ta Genel Müdür ve 2008- 2009 yılları arasında Güven Sigorta ve Güven Hayat’ta Genel Müdür olarak çalıştı. Ramazan Ülger, Tarım Sigortaları Kanunu hazırlıkları sürecinde Tarım Bakanlığı nezdinde çalışmalarda bulunmuş ve Tarım Sigortaları Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER