Groupama, OTP Osiguranje şirketini satın aldı

0
175

Geçen yıl Bulgaristan’da Express Life Insurance şirketini bünyesine katan Groupama Grubu; son olarak Hırvatistan’da OTP Osiguranje şirketini satın aldığını açıkladı. Bu satın alma ile Groupama’nın faaliyet gösterdiği ülke sayısı 11’e çıkacak.

Groupama Grubu, bağlı ortaklığı Groupama Zhivotozastrahovane şirketi aracılığıyla 2020 yılında Express Life Insurance Hayat sigortası şirketini satın alarak; şirketin adını Groupama Life Express olarak değiştirmiş ve ülkedeki pazar payını iki katına çıkarmıştı.

Groupama, bu satın alımlarla sigorta sektöründe önemli bir büyüme potansiyeline sahip olan Orta ve Doğu Avrupa pazarındaki yerini sağlamlaştırdı.

12 milyon müşterisi var

Fransa’nın en büyük mütüel sigorta şirketi olan Groupama, Orta ve Doğu Avrupa’da pek çok ülkede faaliyet gösteriyor. Groupama Grubu, İtalya’nın yanı sıra özellikle Romanya, Macaristan, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye’de de lider sigorta şirketleri arasında yer alıyor. Groupama ayrıca, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Çin ve Tunus’ta da faaliyet gösteriyor. 12 milyonu aşan müşterisine hayat sigortası ve hayat dışı sigortanın yanı sıra mali hizmetler sunan Groupama’nın dünya çapında 31 bin 500 çalışanı bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz