30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Groupama’da yeni atama

Groupama, uzun süredir Groupama çatısı altında çalışan Serkan Alp’i Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı (CIO) görevine atadı.

Groupama Sigorta ve Groupama Hayat Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı (CIO) görevine Serkan Alp getirildi. Yazılım ve sigorta alanında 20 yıllık deneyime sahip olan Alp, Groupama‘nın Bilgi Teknolojileri alanında yürüttüğü çalışmalardan sorumlu olurken görevini şirketin Genel Müdürü Philippe-Henri Burlisson’a bağlı olarak yürütecek. 

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Alp, daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Executive MBA programını bitirdi. Çalışma hayatına 2002 yılında Groupama çatısı altında başlayan Alp, yıllar içinde çeşitli görevlerde bulundu. 2009 yılına kadar analist ve programcı olarak çalışan Alp, daha sonra sırasıyla Dijital Projeler Müdürü ve Dijital Yazılım Geliştirme ve Destek Grup Müdürü görevlerini üstlendi. Son olarak Geliştirme ve Operasyon Grup Müdürü görevini yürüten Alp, Mayıs 2022 tarihi itibariyle Groupama Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.   

Groupama‘da IT sistemlerinde farklı teknolojilerle uğraşan Alp’in birçok uluslararası sertifikası ve ödüllü projeleri bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER