4 Temmuz 2022, Pazartesi
spot_img

Groupama'nın desteğiyle eski kitap ve haritalar gelecek nesiller için kurtarılıyor

Avant, Lexicon Arabica Latinum, Golii
Avant, Lexicon Arabica Latinum, Golii

Groupama, Fransız Anadolu Araştırma Enstitüsü’nün (IFEA) bünyesinde bulunan tarihi kitap ve haritaları koruyarak, kültüre verdiği desteği bu yıl da devam ettiriyor.

Groupama, kültür ve sanata verdiği desteği sürdürüyor. Groupama, Türkiye’de bulunan Fransız Anadolu Araştırma Enstitüsü’ne (IFEA) bağış yaparak eski haritaların ve kitapların renove edilmesi ve korunmasına katkıda bulunuyor.

Anadolu topraklarında insan bilimleri, sosyal bilimler ve antik dönem bilimleri alanındaki araştırmaları koordine eden Fransız Anadolu Araştırma Enstitüsü (IFEA), herkese açık kütüphanesi, haritalama birimi, dökümantasyon merkezlerinin yanı sıra bilimsel etkinlikleriyle de halka hizmet veriyor

Groupama Genel Müdürü Ramazan Ülger, “Groupama olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sanata verdiğimiz desteği sürdürmeye devam ediyoruz. IFEA’nın projeleri bu anlamda bizim için çok önemli. Kütüphanede korunaksız ortamda saklanan kitaplar ve tarihi haritaların korunmasına destek olmaya devam edeceğiz. Eski’yi renove edip gelecek nesillere taşımak, günümüze hediye etmek bizim için çok anlamlı. Birçok kitap ve haritanın bizim de desteğimizle korunduğunu ve gelecek nesillere aktarıldığını bilmek gurur verici” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER