Hasar tespit çalışmalarımızla dünyaya örnek olduk

0
30

İzmir depremi sonrasında sigorta sektörünün hızlı bir şekilde hareket ederek üstüne düşeni yapmaya çalıştığını belirten Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Dünyaya örnek son derece teknolojik modellerle, dijital ortamlarda hasar tespitleri yaptık” dedi.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar Karadeniz FM Radyosunda katıldığı yayında İzmir depreminin ardından sigorta sektörünün tüm paydaşlarıyla önemli bir sınav verdiğini açıkladı. Yaşar, “ Bu acı haber ulaşır ulaşmaz sigorta şirketleri, sivil toplum örgütleri ve düzenleyici kurumlarıyla birlikte çok hızlı aksiyon aldı. Hemen Doğal Afet Sigortaları Kurumumuz ekipler halinde İzmir’de acil masalarını oluşturdu. Dünyaya örnek son derece teknolojik modellerle, dijital ortamlarda hasar tespitlerine başladılar” dedi.

Hızlı pozisyon alındı

Kısa süre içerisinde 6000 civarında dosyanın incelendiğini açıklayan Yaşar, “İhbarlar alındı ve dosyaların çalışmalarına başlandı. Bu bir kere çok önemliydi çünkü; zorunlu deprem sigortası üreten bir kurum ve bu kurumun bu kadar hızlı pozisyon alıyor olabilmesi, bunu da dijital ortamlarda gerçekleştiriyor olabilmesi bizlerin bu işi doğru yaptığının bir göstergesidir. Kaldı ki zaten DASK, TARSİM, TRAMER ve Sigorta Bilgi Merkezi gibi kurumlarımız bizim gerçekten Dünya tarafından model ve örnek alınan, Türkiye tarafından geliştirilmiş, Türkiye’ye has ama Dünya’ya da örnek olmuş kurumlar. O yüzden gerçekten bir sigortacı olarak da iftihar ettiğim kurumlar “ dedi.

Genel Müdürler İzmir’deydi

Ahmet Yaşar, deprem sonrası sigortacılık sektörünün hızlı bir şekilde hareket ettiğini belirterek, “Türkiye Sigorta Birliği’mizin organizasyonunda tüm sigorta şirketlerimiz, birçok sigorta şirketimizin bizzat genel müdürleri İzmir’e ulaştılar. İzmir’de tüm sigorta şirketlerimiz hem çağrı merkezi üzerinden hem fiziksel ortamlarından hem de bölge müdürlükleri vasıtasıyla acil durum merkezleri oluşturdular ve sigortalılarımızın yanlarında olmaya çalıştılar. Tüm sigortacılık ürünleriyle, tüm sigortacılık çalışanlarıyla, yöneticileriyle ve ekipleriyle sektör olarak ilk günden itibaren İzmir’de olduk, olmaya devam edeceğiz. Bu yaraları hızla sararak bir nebze olsun acıları telefi etmeye çalışacağız” dedi.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar‘ ın Karadeniz FM Radyosuna katıldığı yayın Sigorta Ekranı’nda…

SİGORTA EKRANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz