30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

HDI Sigorta’dan AKUT’a tam destek

AKUTAKUT’un kullandığı bütün araçlarının trafik sigortalarına sponsor olan HDI Sigorta, sosyal sorumluluk alanında aktif bir rol oynamaya devam ediyor. HDI Sigorta şimdi de Akut’un Türkiye çapında, 17 Ağustos depremini unutturmamak, toplumu bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği outdoor mecra çalışmalarının baskı sponsoru oldu.

Geçtiğimiz günlerde AKUT’un bütün araçlarının trafik sigortası poliçelerinin sponsorluğunu üstlenen HDI Sigorta, AKUT’la yeni bir işbirliğine daha imza attı. AKUT, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye çapında, anma ve bilinçlendirme amaçlı outdoor mecra çalışması gerçekleştirdi. HDI Sigorta’da bu çalışmanın sponsoru oldu. Billboard’larda yer alan AKUT afişlerinin baskı maliyetlerini HDI Sigorta üstlendi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, depremden korunmak için toplumun bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Hancıoğlu, deprem olmadan önce alınması gereken önlemlerin bilinmesi durumunda deprem zararlarını en aza indirmenin mümkün olacağını belirtti. Hancıoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Canımızı kurtaran, böyle kutsal bir görev icra eden gönüllüler ordusuna destek olmak bizim görevimiz ama sadece biz değil, tüm kuruluşlar elinden geldiğince bu konuda katkıda bulunmalı. AKUT 35 bölgede görev yapan, 1600 gönüllüye sahip müthiş bir organizasyon. HDI Sigorta olarak biz kendimizi AKUT’a destek olmak zorunda hissediyoruz. Bundan sonraki süreçte de elimizden geldiği kadar AKUT’un yanında olmaya çalışacağız.”

Yapılan basın toplantısı sırasında Ceyhan Hancıoğlu’na teşekkür plaketi sunan AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, HDI Sigorta ile yaptıkları işbirliğinin AKUT için çok önemli olduğunu belirtti. Mahruki sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye genelinde 2345 noktada, ‘O günBugün, 17 Ağustos’u unutmayın, unutturmayın, bilgilenin, bilinçlenin ve önlem alın’ çalışmamızı kamuoyuyla paylaşma imkânı bulduk. Kendi kaynaklarımızı daha ziyade hayat kurtarmak amacıyla kullanmak zorunda olduğumuz için, HDI Sigorta’nın afişlerin basılmasıyla alakalı bize destek vermesi bu kadar fazla kişiye ulaşmamız açısından bize kolaylık sağladı. Kısıtlı kaynaklarla büyük işler yapmak zorunda kaldığımız için bu tür destekler sayesinde bu kadar önemli bir toplumsal mesajı büyük kitlelere ulaştırma imkânı bulduk. HDI Sigorta’ya, başta Ceyhan Bey olmak üzere tüm ekibe, öncelikle bizim trafik sigortalarımızı yaptıkları için ve bundan sonraki süreçtede karşılayacakları için ve ‘O gün Bugün 17 Ağustos’ ilanımızı bu kadar geniş bir coğrafyaya ulaştırmamızı sağladıkları için teşekkür etmek istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER