30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Howden Türkiye’de unvan değişikliği

Howden Türkiye bünyesindeki Howden Sigorta Brokerliği ile GRC Howden Sigorta ve Reasürans Brokerliği birleşerek Howden RE Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. adını aldı.

Sigorta ve reasürans brokerliği şirketi Howden Group Holdings’e bağlı olarak çalışan Howden Türkiye bünyesindeki Howden Sigorta Brokerliği ile GRC Howden Sigorta ve Reasürans Brokerliği birleşti. Grubun global stratejileri ve ülke operasyonlarının optimum sinerji ile hizmet verebilmesi vizyonu doğrultusunda 1 Mart itibariyle gerçekleşen birleşme sonrası şirketin yeni unvanı Howden RE Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. oldu.

Howden Türkiye, bundan böyle Howden ACP ve Howden RE şirketleriyle faaliyet gösterecek. Önceki yapılanmada da bulunan Cemal Uludağ ve Kadri Solmaz, bu yeni oluşumda Howden RE Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri olarak görevlerini sürdürecek.

Birleşme gelecek planlarımız için önemli

Howden Sigorta ile GRC yapısının birleşmesiyle tüm hizmet yelpazelerini Howden RE Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. altında bir araya getirmekten büyük gurur duyduklarını aktaran Howden Türkiye, Orta Doğu ve Afrika (TMEA) Bölge CEO’su Atınç Yılmaz, gelecek dönem planlarını gerçekleştirmek için bu birleşmenin Howden adına çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Atınç, Howden’ın artık Türkiye’de Brokerlik alanında Howden ACP, Reasürans ve Özel Spesifik Riskler alanında Howden RE markaları ile sektörde lider oyunculardan birisi olarak hizmetlerine devam edeceğini de belirtti.

Howden RE Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan

Howden RE Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan ise reasürans çözümleri ve diğer uzmanlık alanlarında sundukları hizmetler için birleşmenin büyük önem taşıdığını dile getirerek “Bu yeni yapı dahilinde yeni projeler ve hizmetler sunmaya hazırlanıyoruz, bu vesileyle bu birleşmenin tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER