1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği ‘Yeşil Ofis’ programını başlattı

murat ciftciIBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği – UIB Türkiye, ekolojik sürdürülebilirlik konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla WWF Green Office (Yeşil Ofis) diploması almaya hazırlanıyor.

Çalışanlarında çevre konusunda hassasiyet yaratarak İstanbul Ofisi’nde Yeşil Ofis Programı’nı başlatan IBS, karbon emisyonu oranını azaltarak sürdürülebilir çevreye katkı sunacak.

IBS, ekolojik ayak izlerini azaItarak çevreye verilen zararları sınırlamak adına ofis kaynaklarının akılcı kullanılmasını sağlayan Green Office Programı ile çalışmalarına başladı. Ekolojik sürdürülebilirliği artırarak doğaya saygılı ve duyarlı tercihler yapan ofislerin artırılmasını amaçlayan program kapsamında IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği, sigorta sektöründeki dönüşümün öncülüğünü üstleniyor.

IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. – UIB Türkiye Genel Müdürü Murat Çiftçi sürdürülebilir çevre için çalışanlar arasında oluşan farkındalıktan duyduğu mutluluğu belirtti. Çiftçi, “Türkiye’de ve dünya üzerindeki tüm sigorta şirketleri ile çalışmaya yetkisi olan şirketimiz, portföyünde ve hedeflerinde bulunan müşterilerine daha kaliteli bir hizmet verebilmek adına ilerlediği yolda taşıdığı sorumluluğun farkında. Bu sorumluluk anlayışımız çalışanlarımıza, müşterilerimize ve tüm iş ortaklarımıza karşı davranışlarımızı belirlemekle kalmıyor, içinde yaşadığımız toplum ve çevreyi de kapsıyor. Bu kapsamda dünyada yüzden fazla ülkede çalışmalar yürüten WWF ile bir işbirliği yaparak Green Office Programı’na katıldık.” dedi.

Green Office Programı’na yönelik şirketin hedeflerine de değinen Çiftçi, “İlk olarak 1 yıllık bir periyot için kendimize hedefler koyarak başladığımız projemizde, doğal kaynaklarını hiç bitmeyecekmiş gibi tükettiğimiz dünyamıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için, tüm IBS ailesini zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz ofislerimizden başlayarak iklim değişikliği ile mücadeleye davet ettik.” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER