30 Kasım 2021, Salı
spot_img

‘İkinci el araçlarda piyasanın güvence ihtiyacını karşılayacağız’

Türkiye’de 2’nci el araç satışlarında artış yaşanırken, Magdeburger Sigorta da ‘İkinci El Garanti Sigortası’ ile 2’nci el araç satan işletmelere önemli bir hizmet sunuyor. Magdeburger Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demirel, “2’nci el araçlarda piyasanın güvence ihtiyacını karşılamak üzere yola çıktık” diyor.

Türkiye’de araç fiyatlarının artmasıyla beraber 2’nci el araçlar artık daha fazla tercih edilir oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2021 Mayıs sonunda toplam 3 milyon 563 bin 45 adet otomobilin 2’nci el satış işlemleri gerçekleştirildi. Magdeburger Sigorta da ‘İkinci El Garanti Sigortası’ ile 2’inci el araç satan işletmelere önemli bir hizmet sunuyor. Biz de Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak, Magdeburger Sigorta Satış, Pazarlama ve İK’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demirel’le İkinci El Garanti Sigortası’nı konuştuk. 2’inci el araç satışlarında önümüzdeki dönemde hareketliliğin daha da artacağını öngördüklerini belirten Demirel, “İkinci El Garanti Sigortası ile 2’inci el araçlarda piyasanın güvence ihtiyacını karşılamak üzere yola çıktık” diyor.

Yönetmelik de etkili oldu

Ticaret Bakanlığı’nca, 13 Şubat 2018’de yayımlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki Yönetmelik” gereği; 2’inci el araç satışını yapan firmaların gerçekleştirdikleri satışlardan doğan bir sorumluluklarının oluştuğunu hatırlatan Demirel, “Satış tarihinden itibaren, 3 ay 5 bin km‘ye kadar sattıkları ürünlerden doğacak ayıplar garanti kapsamında olup azami 30 gün içinde işletme tarafından giderilmek zorunda. Bu çerçevede Magdeburger Sigorta olarak ikinci el araç ticaretinin çok daha güvenli ve profesyonel bir şekilde yapılabilmesini desteklemek için İkinci El Garanti sigortasını tasarlayarak acente teşkilatımızın ve potansiyel müşterilerimizin hizmetine sunduk. Ürün geliştirmemizde, talebin piyasadan geldiğini söyleyebiliriz” diyor.

Kamil Demirel
Kamil Demirel

Rekabetçi fiyat veriyoruz

İkinci El Garanti Sigortası ürünün satışında acentelere de büyük görev düştüğünü vurgulayan Demirel, “Magdeburger Sigorta olarak iş modelimizin odağında acentelerimiz yer alıyor, sigortalılarımıza ürünlerimizi acentelerimiz aracılığıyla ulaştırıyoruz. İkinci El Garanti Sigortası için planlanan satış stratejimizin odağında yine her zaman olduğu gibi Magdeburger Sigorta’nın yetkin acenteleri yer alıyor” diye konuşuyor. Sektörde İkinci El Garanti Sigortası’na yönelik en rekabetçi fiyatları, Magdeburger Sigorta’nın verdiğini, bu nedenle en çok tercih edilen şirket olduklarını ifade eden Demirel, “Ürün fiyatlandırması yapılırken, yeni bir ürün olmasından sebebiyle aktüeryal bir çalışma ile fiyat belirlemek zor; biz de yılların getirdiği tecrübemiz ile rekabetçi bir tarife belirledik” diyor.

Piyasa şartlarına ve müşteri ihtiyaçlarına göre kurgulandı

Magdeburger Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demirel, İkinci El Garanti Sigortası’nın teminatları konusunda da şu bilgileri veriyor: “İkinci El Garanti Sigortası’nı 2’inci el araç satışıyla ilgili yetkilendirilmiş işletmeler satın alabiliyor. Şirketimiz de İkinci El Garanti sigortasını, piyasa şartlarına ve müşteri ihtiyaçlarına göre kurguladı. Buna göre Magdeburger İkinci El Garanti Sigortası, Türkiye’de kayıtlı 8 yaşından küçük, hususi amaçla kullanılan binek otomobiller ve arazi taşıtları teminat altına alıyor. 10 bin TL limitli ürünümüz, aracın satış tarihinden itibaren 3 ay ve/ veya 5 bin km’yi kapsıyor. Magdeburger İkinci El Garanti Sigortası kapsamında teminat altına alınan aksamlar motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik-elektronik. Teminat kapsamına giren araç arızaları, Magdeburger Sigorta anlaşmalı servislerinde gideriliyor. 30 Günü geçen araç arızalarında ise sigortalılarımıza 3 gün süreyle ikame araç temin ediyoruz.”

HAYATIMIZ SİGORTALI DERGİSİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER