26 Temmuz 2021, Pazartesi
spot_img

Insurtech Festivali startuplar ile şirketleri buluşturacak

SigortaMedya’nın YouTube kanalı Sigorta Ekranı; InsurTech HUB Genel Müdürü Emre Kutlu’yu konuk etti. Can Kantar’ın sorularını yanıtlayan Kutlu, Eylül ayında yapılacak olan Insurtech Festivali’nin detaylarını anlattı.

Kutlu, InsurTech HUB’ın geçen sene kurulduğunu ve kurulduğu yıl itibariyle İstanbul’da geniş katılımlı bir insurtech etkinliği düzenlediklerini söyledi. InsurTech HUB’ın asıl amacının startup yada teknoloji şirketleriyle sigorta sektörünü buluşturmak olduğunu belirten Kutlu, “Sigortacılığın inovasyonuna katma değer sağlamak amacıyla hareket ediyoruz. Startup’lara mentörlük yapıyoruz. Daha sonra da onları sigorta şirketlerine entegre etmeye çalışıyoruz. Bunu yapabilmek için de sigorta sektörüne insurtech kavramını anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Quick Sigorta sponsorluğunda

InsurTech HUB’ın Eylül ayında düzenleyeceği festivalle ilgili de bilgi veren Kutlu, “Geçen sene yaptığımız etkinliğe 50’den fazla ülke katılım göstermişti. Uluslararası çapta faaliyet gösteren startup’lar ve insurtech insurance’lar gelmişti. Bu sene daha büyüğünü yapmayı hedefledik. Fakat pandemi dönemine denk geldi. Nisan ayı için gerçekleştireceğimiz festivali Ekim ayına ertelemiştik. Fakat, Ekim’de de yapılamayacağı anlaşılınca biz bunu tamamen on-line etkinlikler silsilesi şeklinde nasıl yapabiliriz ve dünya devleriyle nasıl ilişkilendirebiliriz diye düşündük. Bu anlamda en büyük destekçilerimizden biri Quick Sigorta oldu. Quick Sigorta’nın sponsorluğunda Eylül ayında bir Demo-Day gerçekleştireceğiz. Türkiye’den ve yurtdışından start-up’lar çıkıp kendilerini anlatacak. Jüri üyelerimiz de 10 Eylül’de startup’ları oylayacak. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer ve Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnciden oluşan jüri üyeleri Demo-Day’de ilk 10’a kalan start-up’lardan birinci, ikinci ve üçüncüleri belirleyecek” şeklinde bilgi paylaştı.

InsurTech Summit &Networking

Demo-Day’den 6 gün sonra tamamen ücretsiz ve herkesin katılabileceği bir etkinlik daha düzenleyeceklerini sözlerine ekleyen Kutlu şunları söyledi: “Sigorta sektöründen olsun olmasın, ‘Sigortacılıktaki inovasyonları merak ediyorum’ diyen herkes, InsurTech Summit &Networking etkinliğimize katılabilir. Yaklaşık 4 saat sürecek olan bu etkinliğimizin konuşmacıları arasında sponsorumuz Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Katılım Emeklilik tarafından bir konuşmacımız ve yurtdışından sürpriz bir konuşmacımız olacak.”     

ITC Global Zirvesi

Eylül’de düzenleyecekleri 3. etkinlikle ilgili de bilgi veren Kutlu, “İnsurtech HUB’ı destekleyen üyelerimiz var. Bu üyelerimizin yönetici ve çalışanlarını 21-23 Eylül arasında online gerçekleştirilecek ITC Global Zirvesi’ne davet ediyoruz. İnsurtech HUB üyesi olmayan şirketlerin çalışanları da bu zirveye katılabilecek. İki gün boyunca sürecek bu zirvede gerçek anlamda networking imkânı sağlanacak. Çünkü dünyanın en iyi insurtech’leri orada sunum yapacak. Bu etkinliklerin hepsi on-line olacak. Türkiye ölçeğinde böyle büyük çapta organizasyonlar gerçekleştirecek olmak bize mutluluk veriyor. İşte tüm bunlara festival ismini verdik” diye konuştu.

Yayının tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER