30 Kasım 2021, Salı
spot_img

iPhone, Apple Watch ve AirPods’u aynı anda kablosuz şarj etmek mümkün

Dünyanın lider mobil aksesuar üreticilerinden Mcdodo, Wireless Şarj Ünitesi’yle Apple kullanıcılarına şarj konusunda bambaşka bir deneyim yaşatıyor. Türkiye’ye dünya ile aynı anda gelen kablosuz 2 in 1 ve 3 in 1 şarj ünitesi, teknoloji marketlerinde ve mcdodo.com.tr’de satışa sunuldu.  

15W kablosuz şarj imkanı sunan Mcdodo kablosuz şarj ünitesi; aynı anda hem iPhone, hem Apple Watch, hem de AirPods kulaklığı şarj etme imkanı sunmasının yanı sıra estetik tasarımıyla da dikkat çekiyor. 

Apple Watch, Airpods ve iPhone aynı anda şarj edebilen ve MagSafe ile uyumlu olan ünitenin telefon şarj alanı 15W/ 10W/ 7.5W/ 5W şarj desteğine, AirPods şarj alanı 5W şarj desteğine sahip. Alt taraftaki stand QI uyumlu, Huawei ya da Samsung kulaklıkları şarj edebiliyor ve telefonu stand üzerinde dikey veya yatay konumda kullanılabiliyor.

OPPO ekran altı kamera teknolojisi ile sahnede

OPPO, akıllı telefonlarda kullanılacak yeni nesil ekran altı kamera (USC / Under-screen Camera) teknolojisini tanıttı.

En iyi donanım inovasyonları ile OPPO’nun tescilli yapay zeka algoritmalarını bir araya getiren yeni ekran altı kamera çözümü, hem kullanım sırasında hem de bekleme modundayken ön kamerayı akıllı telefon ekranının altına gizlice yerleştiriyor.

Tutarlı bir ekran kalitesi ve üstün kamera görüntüsü arasında mükemmel bir denge sağlayan bu teknoloji, hiçbir alandan ödün vermeyen bir çözüm olarak öne çıkıyor.

 Yeni ekran altı kamera çözümü, ekran altı kamera teknolojisinin gelişiminin başından itibaren karşılaşılan teknik ve üretime dair birçok soruna çözüm getiriyor.

Yenilikler arasında, ekran altı kameranın üzerindeki ekrana denk gelen alandaki tutarsız görüntü kalitesi, kameranın ekran tarafından engellenmesinden kaynaklanan düşük görüntü kalitesi, çözümün güvenilirliği ve kullanım ömrü gibi birçok sorunun giderilmesi yer alıyor.

Yutulabilen kapsülle endoskopiye gerek kalmayacak

Sabancı Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Rabia Tuğçe Yazıcıgil, Boston Üniversitesi’nde kurduğu laboratuvarda Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile birlikte yürüttüğü çalışmalarda yutulabilen nohut büyüklüğünde kablosuz veri gönderen bir kapsül geliştirdi.

Geliştirilen bu kapsül sayesinde endoskopiye gerek kalmadan başta mide ve bağırsak rahatsızlıkları daha erken teşhis edilebilecek. Böylece hastalara daha erken teşhis konularak hızlı tedaviye geçilebilecek.

Yazıcıgil, “Bu çalışma MIT’den Prof. Timothy Lu ve Prof. Giovanni Traverso’nun gruplarıyla beraber yürütülüyor.

Bu kapsül, Crohn (iltihaplı bağırsak hastalığı), kolit, üst bağırsak kanamaları ve diğer sindirim sistemi hastalıklarının teşhis ve takibini yapmak için kullanılabilecek.

Her 10 dakikada bir aktive olan kapsül, 16 saniye boyunca sinyalleri işleyip bunları 12 milisaniye içerisinde kablosuz vericiyle cep telefonuna ya da bilgisayara iletecek” dedi.

Honor Earbuds 2 Lite ile  kesintisiz müzik keyfi

Honor, aktif gürültü engelleme özelliği ve 32 saate kadar süren batarya ömrü sunan Honor Earbuds 2 Lite True kablosuz kulaklarını satışa sunmaya hazırlanıyor.

Kendi kategorisinde uzun batarya ömrüyle öne çıkan kulaklık, aktif gürültü engelleme (ANC) teknolojisi ve gelişmiş bağlantı kalitesi gibi özellikleri rahat ve ergonomik bir tasarımda birleştiriyor ve kulaklıkta temiz ses kalitesi arayanlar için sınıfının en iyi ses kalitesi deneyimi sunuyor.

55mAh gücünde bataryası olan Honor Earbuds 2 Lite, tek şarjla 10 saate kadar, şarj kutusuyla birlikte toplamda 32 saat boyunca müzik dinleme ya da 20 saat boyunca sesli görüşmelere imkân tanıyor.

Ses tonundan kalp krizi riskini tespit eden teknoloji geliştirildi

Danimarka‘da geliştirilen bir yapay zeka teknolojisi, telefonla yapılan görüşmede kişinin ses tonundan kalp krizi riskini analiz ediyor.

İlk belirlemelere göre bu yeni teknoloji yüzde 93 oranında başarılı bir şekilde kalp krizini tespit edebiliyor.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da kurulan Corti.ai isimli start-up, yeni teknolojiyi acil durum aramalarında kullanılması için tasarladı.

Telefon hattının karşı tarafındaki kişinin ses tonu eş zamanlı olarak analiz edilerek sorun anlaşılıyor. Sistem bu sayede acil durumda müdahale edecek kişilere doğru bilgiler ve verilerle ulaşabiliyor.

Corti.ai’nin Kopenhag’da kullanılmaya başlandığı belirtildi. 161.000 acil durum telefonunda test edilen yapay zeka, vakaların yüzde 93’ünde kalp krizini tanımayı başardı. Fakat gerçek bir telefon operatörü kalp krizinin sadece yüzde 73’ünde isabetli karar alabildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER