23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e başvurular başladı

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 16’ncısı düzenlediği Türkiye’nin kadınlara yönelik tek fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler için başvurular başladı. 

Anadolu Hayat Emeklilik, 6 Ocak itibariyle kadınların hayata dair bakış açılarını fotoğraflar aracılığıyla yansıttığı Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2022 yarışması için başvuruları almaya başladı. Başvuruların 11 Mart tarihine kadar süreceği ve 18 yaş ve üzeri kadın fotoğrafçıların katılabildiği yarışmanın sonuçları 8 Nisan tarihinde açıklanacak.

Bu yılın teması “Hayata Dair”

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun danışmanlığında “Hayata Dair” temasıyla bu sene 16. kez düzenlenen yarışmaya 11 Mart tarihine kadar Anadolu Hayat Emeklilik ve TFSF internet sitesi üzerinden başvuru yapılabiliyor. 18 yaş ve üzeri kadın fotoğrafçıların en fazla 4 adet dijital renkli fotoğrafla katılabileceği yarışmada 1’inciye 7 bin TL, 2’inciye 5 bin TL, 3’üncüye ise 3 bin TL para ödülü verilecek. Üç eserin de bin TL değerinde mansiyon ödülü alacağı yarışmada fotoğrafları sergileme alan eser sahipleri de 350 TL’lik ödül almaya hak kazanacak.

Bugüne kadar 23 binden fazla kişinin 88 bini aşkın eserle katıldığı Kadın Gözüyle Hayattan Kareler yarışmasının sergisi iki yıldır dijital ortamda gerçekleşiyor. 2022’de pandemi koşullarına bağlı olarak yeniden fiziksel olarak açılması planlanan sergi, dijital ortamda da fotoğraf severlerle buluşmayı sürdürecek.

Seçici kurulda; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Saygun Dura ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldığı yarışmanın sonuçları 8 Nisan’da Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesinde ve http://www.tfsfonayliyarismalar.org adresinde yayınlanacak.

Başvurular ve detaylı bilgi için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz.

http://www.anadoluhayat.com.tr/

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER