30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Kaskoda müşterilerin tercihi yine Mapfre Sigorta

Mapfre Sigorta, bağımsız pazar araştırma şirketi IPSOS tarafından ülke genelinde 5.192 kasko müşterisinin katılımıyla gerçekleştirilen NPS (Tavsiye Edilme Skoru) araştırmasında, kasko branşında bu yıl da Türkiye’nin en çok tavsiye edilen sigorta şirketi seçildi. 

Mapfre Sigorta, bağımsız pazar araştırma şirketi IPSOS’un ülke genelinde 5.192 kasko müşterisinin katılımıyla gerçekleştirdiği NPS (Tavsiye Edilme Skoru) araştırmasında Net Tavsiye Skoru (NPS) sonuçlarına göre kasko müşterileri tarafından en çok tavsiye edilen şirketler arasında yer aldı. Kasko branşında en yakın rakibinin 7 puan ilerisinde olan MAPFRE Sigorta, sağlık branşında da geçen sene aynı döneme göre 3 puan yüksek değerlendirilerek güçlü konumunu sürdürdü. 

Mapfre Sigorta müşterileri, “İş Ortakları” ile “Hasar Yönetimi” alanlarında aldıkları hizmetten ötürü duydukları memnuniyeti belirtti. 

NPS yöntemi nedir?

MAPFRE Sigorta’nın da müşteri deneyimindeki gelişimi yakından takip edebilmek ve gelişme alanlarını belirleyebilmek için yılda iki kez kasko ve sağlık branşlarında gerçekleştirdiği araştırmalarda kullandığı NPS yöntemi, müşteri deneyimi ölçümünde en çok kullanılan ve istatistiksel olarak şirket büyümesi ile arasında en çok korelasyon olan metrik olarak kabul ediliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER