29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Katılım Emeklilik, Pratik BES ve Erken BES’i web sitesine taşıdı

Katılım Emeklilik, web sitesi üzerinden online BES sunuyor. Pratik BES ve 18 yaş altı için sunduğu Erken BES planlarıyla geleceğini güvence altına almak isteyenler tüm süreçleri Katılım Emeklilik web sitesi üzerinden tamamlayıp hemen BES’li olabiliyor.

880 bin BES sözleşmesi, 250 bin sigorta sözleşmesi, 7 milyar TL’ye ulaşan fon büyüklüğüne ve 14 faizsiz fona sahip olan Katılım Emeklilik, tüm iş süreçlerimizde teknolojiyi merkezine alıyor. Dijital platformlarla memnuniyetini artırmak için çalışan şirket, diğer yandan web sitesinden mobil uygulamaya kullanıcı dostu yatırımlara imza atıyor. Katılım Emeklilik, teknolojiyi etkin kullanma hedefi doğrultusunda yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Artık Katılım Emeklilik’in Pratik BES ve 18 yaş altı için sunduğu Erken BES planlarıyla geleceğini güvence altına almak isteyenler tüm süreçleri Katılım Emeklilik web sitesi üzerinden tamamlayıp hemen BES’li olabiliyor. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Son olarak yenilediğimiz ve ödüllere layık görülen web sitemiz üzerinden BES satışlarına da başladık. BES katılımcısı olmak isteyenler yönergeleri takip edip online formları doldurarak çok hızlı bir şekilde BES’lenebilirler. Şimdilik Pratik BES ve Erken BES’le başlayan süreç aslında büyük bir dijital yenilenmenin başlangıç aşamaları. Çeşitli sağlık ve hayat sigortası ürünlerini de çok kısa süre içinde online olarak sunmak için çalışıyoruz” dedi.

18 yaş altında 25 bin BES’liye ulaştık

Ayhan Sincek sözlerine şöyle devam etti: “18 yaş düzenlemesi, devlet katkısının yüzde 30’a çıkarılması, BEFAS, Bütünleşik Planlar gibi pek çok olumlu düzenlemeyle BES, 2022’de de hızlı büyüyor.Bu düzenlemelerin içinde özellikle sektöre en çok hareket getiren 18 yaş düzenlemesinde; bugüne kadar 25 bin genç ve çocuğu Erken BES’li yaptık. Katılım Emeklilik web sitesinden başlattığımız online satışlarla bu kategoriyi beslemeyi sürdüreceğiz.”

Erken BES Planı ile ayda 100 TL ile birikim yapılabiliyor

Katılım Emeklilik’in Erken BES Planı ile aylık minimum 100 TL veya üzeri katkı payı ödeyerek 18 yaş altı çocuk ve gençler adına birikim yapılabiliyor. Yüzde 30 devlet katkısı 18 yaş altı BES planlarında da alınabiliyor. Çocukların yaşına özel olarak hazırlanmış ücretsiz göz ve diş check up, online rehberlik, danışma hizmeti gibi asistans hizmetlerinden de faydalanılıyor. Katkı payı ödemeleri aylık, 3 aylık ya da yıllık periyodlarla yapılabiliyor. Bu planda düzenli birikim yapan katılımcılardan giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi alınmıyor. Pratik Katılım Emeklilik Planı ile de aylık 150 TL ve üzeri katkı payı yatırarak birikim yapılabiliyor. Katkı Payı ödemeleri aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık periyodlarla da yapabiliyor ve yüzde 30 devlet katkısında faydalanılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER