1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

Katılım Emeklilik’te herkese göre bir BES var

Katılım Emeklilik, her yaşa ve bütçeye uygun emeklilik planlarıyla herkesi BES’le buluşturuyor. Son zamanlarda gerçekleşen düzenlemelerin de katkısıyla BES’in tasarrufun en cazip adresi olma özelliğini daha da artırdığını söyleyen Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “BES’in avantajlarını daha fazla anlatmalıyız.” dedi.

Katılım Emeklilik herkese uygun BES planları, altın, gümüş, kira sertifikası, döviz gibi içerikleri olan menkul kıymetlere yatırım yapan faizsiz fonları ve faizsiz BES ve katılım sigortacılığında öncü olmaya devam ediyor.

Herkese uygun BES planlarıyla BES’in avantajlarından herkesin yararlanması için çalıştıklarını söyleyen Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım Emeklilik olarak 890 bin BES sözleşmesine, 244 bin sigorta sözleşmesine, 7,3 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştık. 14 faizsiz fonumuzla halkımıza eşsiz tasarruf imkânları sunuyor, faizsiz bireysel emeklilik prensiplerine de uygun hizmet veriyoruz.” dedi.

Sincek, çeşitli BES planları sayesinde her yaştan ve her gelir grubundan insanın BES’e ulaşımını kolaylaştırdıklarını ve gelecekleri için tasarruf yapmalarına imkan tanıdıklarını belirterek “Emeklilik planlarımızın çeşitliliği sayesinde ister kendiniz için isterseniz de çocuklarınız için hemen tasarrufa başlayabiliyorsunuz. Aylık katkı payınızı kendiniz belirleyebiliyor, isterseniz BES hesabınıza toplu para da yatırabiliyorsunuz. Belirlediğiniz katkı payınıza göre seçebileceğiniz emeklilik planlarımız ile geleceğinizi maddi güvence altına aldığınızda, emeklilik zamanı geldiğinde ister toplu para isterse de maaş gibi düzenli geri ödemeden yararlanabiliyorsunuz.” diye konuştu.  

0 yaş grubundan 2 binin üzerinde katılımcı

Geçen yıl yapılan düzenlemeler ile hayatımıza giren 18 yaş altı BES konusunda en çok tercih edilen emeklilik şirketlerinden biri olduklarını ifade eden Sincek, “Sadece sıfır yaş grubundan 2 binin üzerinde katılımcımızın olması ailelerimizin bize olan güvenini gösteriyor. 18 yaş altına sunduğumuz emeklilik planımız olan Erken BES planımızla 30 binin üzerinde katılımcıya ulaştık. Hazırlıklarımızı zamanında yaparak ve etkin iletişim çalışmalarıyla bu kategoride de ilk beş emeklilik şirketi arasında yer alıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yeni düzenlemeler BES’İ daha güçlü hale getirdi

Milletin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yapılan yeni düzenlemelerin BES’i daha da güçlü hale getirdiğine dikkat çeken Sincek, “Elbette en önemli gelişme yılın başında Devlet Katkısı’nın yüzde 30’a çıkarılması oldu. Böylece regülasyon tarafı BES’e olan inancını göstermiş oldu ve tasarrufun merkezi olarak BES’i konumlandırdı.” dedi.

Sincek, pek çok avantajı bir araya getiren BES’ten herkesin yararlanılması gerektiğini dile getirerek “Tüm tasarruf sistemlerinde olduğu gibi insanlar ne kadar erken sisteme girip biriktirmeye başlarsa uzun vadede o kadar geniş ve iyi bir birikime dönüşecektir. Devlet katkısı ve devlet güvencesi ile BES muadili olmayan, eşsiz bir sistem. Sadece kendimiz için değil yeni doğanlardan itibaren her yaştaki çocuklarımızla tüm aile olarak gelecek planlarımızı BES sayesinde gönül rahatlığı ile yapabiliriz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER