Kerem Ali Uluğ: Sektörün geleceği mobil teknolojide

0
58

Ada Yazılım Teknik Lideri Kerem Ali Uluğ, şirketin dünden bugüne yolculuğunu anlattı. Uluğ, “25. yılımızda sigorta sektörünün günümüz gelişen teknolojilerinden azami ölçüde faydalanabilmesini sağlıyoruz” dedi.

Kerem Ali Uluğ
Ada Yazılım Teknik Lideri Kerem Ali Uluğ

Ada Yazılım’ın 25 yılını değerlendiren şirketin Teknik Lideri Kerem Ali Uluğ, “Şirketler, acenteler ve brokerler için geliştirdiğimiz sistemler bütünleşik olarak çalışıyor; sigortalılara sunulan hizmet kalitesini arttırıyor, operasyonel süreçlerin verimini arttırıyor ve yönetim kadrolarına stratejilerini belirlemede yardımcı oluyor” diye konuştu.

Ada Insurance Core

“Ada Yazılım olarak, şirketlere ve acentelere, tüm verilerinin saklanacağı, bilişim altyapılarının omurgası olacak ana sistemler sunma konusunda oldukça deneyimliyiz” diyen Uluğ şunları söyledi: “Sigorta şirketlerine sunduğumuz ‘Ada Insurance Core’, esnek tarife altyapısı, hasar, reasürans, tahsilat, muhasebe, hukuk, ay kapama, SBM ve diğer kurumlar ile mutabakat, raporlama modülleri ile hizmet veriyor. Tüm bu modüller yüksek performanslı ve veri güvenliğinin ön planda tutulduğu platformlar üzerinde sigorta şirketlerine sunuluyor. Acente ve brokerler için sunduğumuz cari uygulamalar, şirketlerden otomatik poliçe ve tahsilat transfer, ayrıntılı muhasebe raporlamaları, müşteri ilişkilerinin yönetimi, yenilemelerin ve çapraz satışların takibi; şube tahsilat mutabakatlarının yapılması, çoklu teklif platformları gibi aracı kurumlar için önemi yüksek modüller ile kurumun bilişim sistemi omurgasını sağlam bir temele oturtuyoruz.”

Sayısız fırsatlar sunuyor

Uluğ, “Günümüz bilişim teknolojisi baş döndüren bir hızda gelişiyor. Bu durum, şirketler ve aracı kurumlara önemli fırsatlar yaratıyor. Fırsatları değerlendirebilmek için, şirketler ve aracı kurumlar için ana sistemler dışında uygulamalara da oldukça önem veriyoruz. Bu uygulamalar, ana sistemi Ada olmayan şirketler ve aracı kurumlarda da ana sistemler ile tam bütünleşik olarak çalışıyor. EDefter uygulamamız hem şirketler hem de acenteler tarafından kullanılabiliyor. Bu uygulama ile yıl sonunda noter onayına ihtiyaç kalmadan kâğıt tasarrufu sağlanacak” şeklinde konuştu.

(BPM) Görev Takip

Bulut tabanlı olarak sundukları süreç yönetim sistemi (BPM) Görev Takip ile kurum çalışanları arasındaki iletişim ve veri paylaşımını organize ettiklerini söyleyen Uluğ, “Müşterilerden gelen taleplerin ilgili birimlere yönlendirilmesini, yöneticilerin, hangi noktalarda işlerin yavaşladığını görebilmesini, şirketin verimli ve verimsiz süreçlerini tespit edebilmesini sağlıyoruz. Kurumda yürütülen tüm faaliyetler dijital ortamda saklanıyor ve ayrıntılı analiz edilebiliyor. Hangi ana sistemi kullanırsa kullansın, şirket ve aracı kurumlara sunduğumuz başka önemli bir hizmet, iş zekâsı çözümlerinin oluşturulması. Bu kapsamda kurumun mevcut altyapısından verinin iş zekâsı sistemlerine senkronize edilmesi, iş zekâsı veri modellerinin tasarlanması ve uygulanması, son kullanıcıların kendi raporlarını tasarlayabilecekleri altyapıların hazırlanması, son kullanıcıların tüm veri, rapor ve analizlere web ve mobil uygulamalar üzerinden erişebilmesini sağlıyoruz” dedi.

Sektörün geleceği mobil teknolojide

Ada Yazılım Teknik Lideri Kerem Ali Uluğ, mobil teknoloji için ayrı bir paragraf açtı. Sektörün geleceğinin mobil teknoloji ile şekilleneceğine dikkat çek Uluğ şunları söyledi: “Ada Yazılım olarak 2018 yılında geliştirdiğimiz mobil uygulama ile mobil cihazlardan trafik, kasko, DASK, seyahat sağlık, konut gibi ürünlerde üretim yapılabilmesini sağladık. Sigortalıların kendi poliçelerine erişimleri, ödeme ve hasarlarını takibi, eksik evraklarını direkt şirkete iletebilmesi gibi özelliklerle sigortalıların kurumlar ile iletişimini güçlendirdik. Mobil teknolojilere yatırımlarımız, 2019 yılında da artarak devam edecek.”

HAYATIMIZ SİGORTALI / NİSAN 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz