İlgili Yazılar

2 Yorumlar

 1. 1

  Gökhan Çetinoğlu

  Zaten sigorta bilincinin ve satın alma gücünün yerlerde süründüğü ülkemizde, sigorta sektörünün her hangi bir aktörünün bir diğeri hakkında “pahalı sigorta satarak MAĞDUR EDELİM.” diye düşündüğünü iddia etmesi sektöre vurulabilecek en büyük darbedir!

  Prim üzerinden rekabet hele ki Trafik sigortası primi üzerinden rekabet, ne sektöre ne de tüketiciye hiç bir fayda getirmedi ve getirmeyecektir.

  Bir kaç gündür bir kaç yazı okudum. Serbest tarife ile tüketicinin uygun prime ulaşabileceğine dair.
  Ben de iddia ediyorum ki, hiç bir zaman serbest tarifeye geçilmemiş olsaydı. Her yıl ocak ayında hazine müsteşarlığı prim açıklayarak devam etmiş olsaydı primler hiç bir zaman bu seviyelere çıkmamış olacaktı.

  Son olarak Sn. Kantar ın tüm bu yazısına göre, Brokerlar, Sigorta Şirketleri, Acentelerin bir kısmı (her nedense %62 ye 34 ü mutakabat yok diye değerlendirmiş ki BENCE o 34 bayilik sistemi ile çalışan, çoklu acentelerden oluşan yani birer broker gibi çalışarak sigortacılığı sadece ucuz fiyat vererek satış yapmak sananlardır), sadece tüketicinin uygun fiyata ulaşmasını düşünerek!!!! serbest tarifeden yana iken, sadece ürettikleri primin komisyonu ile geçinen Acenteleri temsil eden komite nasıl oluyorsa tüketiciyi mağdur etmekten yana!

  Yanıt
 2. 2

  Mustafa Rıfkı

  Ben arabamı sürerken gayet dikkatli olmaya gayret ediyorken dikkatsiz olanların paralarını da diggorta ücretimden karşılanmasını hukuken ve dönen asla uygun görmüyorum. Bu nedenle sigorta sisteminin değiştirilmesini öneriyorum. Şöyle olabilir. Kısım kısım yani ücrete göre para yatırılması uygun olur. Örneğin sigorta poliçesi yani ücreti 700 TL ise ben bunu 200 TL ödemek istiyorum olası bir kazada da aynı oranda karşılanmasını istiyorum Hatta ödeme de yapmamış olabilirim çünkü dikkatli olmaya gayret ediyorum olası kaza masrafinida kendim karsilsyabilirim. Bu uygulama kazalarında azaltacaktır diye düşünüyorum. Bu sigorta kamhurundan bu milleti kurtarın.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SIGORTAMEDYA Yayıncılık A.Ş. - Copyright © 2015 Sigortamedya Yayın Grubu. | Powered by
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.