4 Temmuz 2022, Pazartesi
spot_img

Kış koşullarında güvenli bir trafik için kış lastiklerinizi şimdiden HAZIRLAYIN!

bahadir unsalLASİD (Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği) Genel Sekreteri Bahadır Ünsal 1 Aralık tarihinde başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulamasının şimdilik sadece ticari araçları kapsadığını; ancak güvenli sürüş ve kış koşullarında akıcı ve güvenli bir trafik için binek araç sürücülerinin de kış lastiği kullanımı konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini söyledi.

Ünsal, sürücüleri hazırlıklarını tamamlamaları konusunda uyardı

Doğu illerimize yılın ilk karı düştü, sıcaklık tüm bölgelerde azalıyor. Kış koşullarında ilk akla gelenler trafik kabusu, kazalar, yolda kalan araçlar… 4 milyondan fazla ticari araç için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık tarihinde başlıyor. Kış mevsimi yaklaşırken; Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği LASİD, +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kış lastiğinin sağlayacağı faydaya dikkat çekerek tüm sürücüleri uyardı. LASİD Genel Sekreteri Bahadır Ünsal, kış lastiği zorunluluğunun başlamasına az bir süre kaldığına işaret ederek; sürücülerin daha sonra sıkışıklık yaşamamaları için kış lastiği hazırlıklarını tamamlamaları gerektiğini kaydetti:
‘’Kış lastiği takma zorunluluğu şimdilik sadece ticari araçlar için geçerli. Ancak trafikte kayıtlı 18.5 milyon araç var. Bu araçların çoğu, altındaki milyonlarca lastik ile yaz-kış, kar-çamur demeden karayollarımızda dolaşıyor. Kış koşullarında akıcı ve güvenli bir trafik için zorunluluk kapsamında olmasalar da binek araçlar dahil bütün sürücüler bu uygulamaya hassasiyet göstermeli. Uygulamanın başlamasına 1 ay kaldı, sürücüler bu süre içinde kış lastiği hazırlıklarını tamamlamalılar. Hiç unutulmamalı ki, lastik; bir araçta bizi hayata bağlayan en önemli parçalardan biridir. Doğru olmayan lastik seçimi ve kullanımı trafik kazalarına yol açabilir; sizin ve sevdiklerinizin yaşamını tehlikeye atar. ‘’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER