30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Lösemili çocuklar Anadolu Sigorta desteğiyle Moskova’da yarışıyor

20062014

Lösemili Çocuklar Vakfı ( LÖSEV) tarafından tedavi görerek iyileşen, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen 10 çocuk, Moskova’da düzenlenen kanserli çocuklara yönelik spor oyunları Galipler Oyunları’na (Winners Games) katılıyor.

Gazetem.ru

Türk Hava Yolları Moskova Müdürlüğü’nün kısmi uçuş ve Anadolu Sigorta’nın Sağlık Seyahat Sigortası sponsorlukları sayesinde katılım sağlanan Galipler Oyunlarına yaşları 11 ile 15 arasında değişen çocuklar futbol, atletizm, yüzme, masa tenisi ve satranç alanlarında Türkiye’yi temsil ediyor.

23 Haziran’a kadar sürecek Galipler Oyunları’na (Winners Games) Hatay’dan katılarak ülkemizi atletizm dalında temsil edenAsya Açıkel (14) çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Bir an önce yarışıp kazanmak istiyorum. LÖSEV’i ve ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum” dedi.

Antalya’dan katılıp yüzme sporunda ülkemizi ve LÖSEV’i temsil edecek olan Ayşe Ece Atalay (11) ise yüzmeyi çok sevdiğini ve yüzerken kendini uçuyor gibi hissettiğini belirtirken, büyüyünce opera sanatçısı olmak istediğini ifade etti. Galipler Oyunları’na İstanbul’dan katılıp ülkemizi atletizm ve futbol dallarında temsil edecek olan Tarık Yılmaz (12) ise Türkiye’nin dünya kupasına katılamamasından dolayı üzüntülü olduğunu belirterek, “Futbol oynamayı çok seviyorum. Dünyada tanınmış bir futbolcu olmayı çok isterim. Hayalim çok başarılı olup Milli takımımızda futbol oynamak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER