30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

MAPFRE Sigorta ‘Finansal Güçlülük Notu’nu korudu

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, MAPFRE Sigorta’nın Finansal Güçlülük Notunu (IFS) AA+(Tur) olarak teyit etti.

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, MAPFRE Sigorta’nın Ulusal Sigortacı Finansal Güçlülük Notunu AA+(Tur), görünümünü ise durağan olarak teyit etti. Derecelendirmede MAPFRE Sigorta’nın 2021 yılında da Türk sigorta sektöründeki pazar payını istikrarlı ve güçlü bir şekilde koruduğu belirtilerek, Türkiye’deki ilk 10 hayat dışı sigorta şirketinden biri olarak konumunu koruyacağı öngörüsünde bulunuldu. 

MAPFRE Sigorta’nın sermaye yeterliliğinin 2021’in ilk yarısında güçlü bir oranda gerçekleştiğine yer verilen değerlendirmede, MAPFRE Sigorta’nın mali esnekliği de MAPFRE Group’un yüksek orandaki güçlü kredi profili, küresel uzmanlığı ve köklü deneyimi sayesinde pozitif olarak derecelendirildi.

MAPFRE Sigorta’yı MAPFRE Group için “Önemli” olarak konumlandıran raporda, MAPFRE Sigorta’nın Türk sigorta sektöründeki güçlü ve köklü yerine de vurgu yapıldı.

Fitch’in değerlendirmesiyle ilgili açıklama yapan MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Stefan Jensen, “MAPFRE Sigorta olarak pandemi koşullarının yarattığı belirsizliklere rağmen kredi derecelendirme notumuzun AA+(Tur) olarak teyit edilmesi bizim için çok değerli. Rekabetçi Türk sigorta sektöründeki güçlü ve istikrarlı konumumuzun yanı sıra şirket risk profilimize de güç katacak olan bu derecelendirme, mali gücümüzün ve MAPFRE Group’tan aldığımız sürekli desteğin de önemli bir göstergesi.

Raporda, köklü ve yaygın acente ağımıza da vurgu yapılması bizi ayrıca gururlandırdı. Bize duyulan güveni haklı çıkarmak için emek sarf eden tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Sürdürülebilir bir şekilde büyümeye ve MAPFRE Group’un globaldeki başarısına katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER