29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Mapfre Sigorta’ya ‘ISO 22301’ sertifikası

Mapfre Sigorta, ISO 22301 İş sürekliliği Yönetim Sistemi’nin gerekliliklerini tamamlayarak sektörde bu alanda sertifika alan şirketlerden biri oldu. 

Mapfre Sigorta bilgi ve iletişim teknolojileri faaliyetleri kapsamında 93 ayrı iş sürecinde ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi gerekliliklerini yerine getirerek sigorta sektöründe ‘ISO 22301 Sertifikası’ alan şirketlerden biri oldu. 

Böylece, iş kesintisi yaratabilecek bir kriz durumu öncesinde kuruluşun kaynaklarını, hizmetlerini, paydaşlarını, imajını ve itibarını korumak için ihtiyaçlarını belirlemek, olaya nasıl cevap vereceğini tanımlamak, sonrasında doğabilecek sonuçları yönetmek ve kabul edilemez etkilerinden kaçınmayı sağlamak olarak tanımlanan ISO 22301 standartlarını bağımsız denetimler sonrası başarıyla tamamlayan Mapfre Sigorta’nın kesintisiz hizmet güvencesi tescillenmiş oldu.  

İş kesintilerine karşı çeviklik artırılmalı

Aldıkları sertifikayla ilgili konuşan Mapfre Sigorta Genel Müdürü Stefan Jensen, son yıllarda önemli tehditler haline gelen siber riskler, pandemi ve doğal felaketlerin oluşabilecek iş kesintilerine karşı dayanıklılığı ve çevikliği artırma gerekliliğini ortaya çıkardığını söyleyerek “Bu gereklilikten yola çıkarak uzun süre önce hazırlıklarına başladığımız ve uzun süre üzerinde titizlikle çalıştığımız ISO 22301 sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

Jensen, birkaç yıl önce ilk olarak İş Sürekliliği Planlarını oluşturduklarını belirterek hemen ardından İş Sürekliliği Yönetim Sistemi belgelendirmesine odaklandıklarını aktardı. Bu sertifika ile Mapfre Sigorta’nın İş Sürekliliği alanındaki kararlılığını müşterilerine, iş ortaklarına ve paydaşlarına bir kez daha gösterme fırsatı bulduklarını ifade eden Jensen “Önümüzdeki yıllarda bu alanda oluşturulacak düzenlemelere tam uyum sağladık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm Mapfre Sigorta ailesine teşekkür ederiz. Sektörümüzde çok nadir bulunan bu sertifikaya Mapfre Sigorta olarak layık görülmekten de ayrı bir gurur duyuyoruz. Umarız sektörümüze bu alanda da ilham vererek iş sürekliği standartlarını sektörümüz için de standart hale getiririz.” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER