23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Hortumun zararını sigorta şirketleri karşılayacak

Marmaris’te iki hafta önce meydana gelen iki hortum ve fırtınanın marinaya ve bağlı 40 yata verdiği zararın 8 milyon lira olduğu açıklandı. Yatlarda oluşan 5 milyon liralık zararın kendi sigorta şirketlerince karşılanacağı belirtildi.

SİGORTAMEDYA

Muğla‘nın Marmaris ilçesinde iki hafta önce oluşan iki hortum ve beraberindeki fırtınanın, marinaya ve bağlı 40 yata 8 milyon liralık hasar verdiği tespit edildi.

Adaköy Mahallesi, Cennet Adası yanında Yalancıboğaz mevkisinde 21 Kasım’da 20 dakika arayla iki hortum oluştu.

Marinanın panton (yüzer iskele), elektrik ve su sayaç panoları, itfaiye araçları, yatların karaya çekilmesi gibi zararlarının 3 milyon lira olduğu açıklandı.  Tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla sigorta şirketlerinin hasarı ödeyecekleri belirtildi.

Toplam 8 milyonluk zararın 5 milyonu yatlarda

Hortumlarda hasar gören 40 yatın da kendi sigorta şirketlerince 5 milyon lira civarındaki zararının karşılanacağı, yat sahiplerinin işlemlere başladığı ifade edildi.

Marmaris Yat Marina Genel Müdürü Bora Kök, yaptığı açıklamada hortumların doğal afet olduğunu, marina işletmesi olarak sigortalarının bulunduğunu ve zararlarının tespitinden sonra karşılanacağını söyledi.

marmaris hortum

İlk kez iki hortumla karşılaştıklarını ve can kaybı yaşamamalarının, en büyük tesellileri olduğunu dile getiren Kök, “Marina işletmesi olarak üzerimize düşeni yaptık. Bir doğal afetle karşı karşıya kaldık. Sigortalarımız mevcut. Marina olarak 3 milyon zararımız oldu. Sigortalarımızla çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Kök, 40 yatın da hortumlardan irili ufaklı hasar gördüğünü aktardı, şöyle devam etti:

“Yat sahipleri ve görevlileri de kendi sigortalarıyla görüşüp hasar tespitlerini yapıyorlar. Tam net bir tespit yok. Yatların da 5 milyon civarında hortumdan oluşabilecek hasarı olduğunu hesaplıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER