16 Haziran 2021, Çarşamba
spot_img

Maurizio Pescarini: Farklılıklarımızın bizi daha güçlü kılıyor

Yüzde 50’den fazla kadın istihdam oranıyla dikkatleri çeken Generali Sigorta, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenen buluşmada şirketin Çeşitlilik ve Dahiliyet politikasını konuştu.

Türkiye’de 150 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve yüzde 50’den fazla kadın istihdam oranıyla örnek şirketler arasında yer alan Generali Sigorta’nın çalışanları; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde “Meet the CEO” adlı etkinlikte; Generali CEO’su Maurizio Pescarini ile buluştu. Pescarini kadın çalışanların Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarken; grubun “Çeşitlilik ve Dahiliyet” politikası ve uygulamalarını çalışanlara aktardı.

Çeşitlilik ve Dahil Etme Politikası kapsamında, Generali Sigorta’nın cinsiyet eşitliğine verdiği önem; jenerasyon ve kültür çeşitliliği gibi bir çok çeşitliliğin dahil edilmesi; engelleri olan çalışanların önceliklendirilmesi gibi ana başlıklara yer veren Pescarini; “Bizler, farklılıklarımızın bizi daha güçlü kıldığını düşünüyoruz. Bu özel günde hem bunun önemini ve grubumuzun politikasını vurgulayıp hem de Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER