Mesleğimizin sürdürülebilir olması tek isteğimizdir

1
3

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi, SAİK il delegeleri seçimleriyle ilgili bir mesaj yayımladı. Büyükçelebi’nin “SAİK seçimlerinde yaşananları detaylı açıklama fırsatımız olacak” dediği mesajı şöyle:

Değerli Meslektaşlarım,

5 Temmuzda yapılan SAİK il delegeleri seçim süreci ve sonrasında bizlere vermiş olduğunuz destek için şahsım ve tüm ekip arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

13 Ağustos 2018’de gerçekleşen Sektör Meclisi Seçimleri’nde  kurum ve kişilerin uygulamış olduğu baskılara, diğer listeye alenen yapılan desteklere rağmen duruşlarından ödün vermeyen, Hakkari’den Tekirdağ’a, Muğla’dan Kars’a binlerce kilometre yol kat ederek gelip  meslekleri için oy kullanan delegelere, Merve Güney hanımefendi gibi ayağı kırık olmasına ve tüm acılarına rağmen gelip oy kullanan  sağlık problemi olan delegelere, bunun dışında özel durumlarına rağmen birçok fedakarlıkta bulunup oy kullanan  delegelere, doğru ve dürüstün yanında yer aldıkları için her türlü baskı ve hakarete maruz kalan, yapılanlara  ve projelere değer veren, koltuk için değil mesleği için oy kullanan    onurlu delegelerimize yürekten teşekkür ederim.

En kısa zamanda yaşananları…

Seçim bitti… Bu süreçte başımıza gelenleri, nelerle mücadele ettiğimizi tüm meslektaşlarımıza daha rahat açıklama imkânını yakaladık. En kısa zamanda yaşananları detaylı olarak anlatma fırsatımız olacaktır.

Yeni Komite özellikle en çok şikayet edilen, haksız rekabette diğer dağıtım kanallarının, özellikle broker uygulamaları ile ilgili kararları alır ve illegal yapılara yetki devirlerini, iş paylaşımını kurallarıyla gerçekleştirmeyen organizasyonların da  denetimini eksiksiz olarak yaparlar.

Seçim çalışmalarında delegelere ifade ettiklerimizi aynen tekrarlayanların, hazırladığımız proje ve çözüm önerilerimizi de eksiksiz hayata geçirmeleri bizleri mutlu edecektir.

Kazanan listeyi tebrik ederim

Bizler herkese sorunlarından olabildiğince arınmış ve Sigorta Acenteliğini sürdürülebilir bir meslek yapma vaadinden başka bir vaatte bulunmayarak, sadece projelerimizle kendimizi ifade etmeye çalıştık.

Maalesef sonuç arzu ettiğimiz gibi olmadı ve çok az bir oy farkıyla seçimi kaybettik. Seçim sonuçlarının mesleğimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan listeyi de tebrik ederim.

Sevgi ve Saygılarımla…

Murat Büyükçelebi

1 Yorum

  1. SAİK seçimi ülkemiz ve sektörümüz için hayırlı olsun. Ancak SAİK listesinin çok az oy farkı ile seçimi kazanması yapacakları iş ve eylemlerin de çok titiz olmasını gerektiriyor. Tüsaf Başkanı Büyükçelebinin mesajları fevkalade olumlu ve önemli. Allah yar ve yardımcıları olsun

    Saygılarımla
    Mesut Cemil Boyner
    Sigorta Eksperleri Sendikası
    Genel BAŞKAN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz