5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

MetLife’tan çalışan sağlığına katkı

Global Corporate Challenge’ın 2016 programına katılan MetLife çalışanları, 100 gün mücadele edecek. MetLife Türkiye katılımcılarının hedefi ise her gün 10 bin adım atmak. 

MetLife (NYSE: MET), çalışan sağlığını ve performansını geliştirmek amacıyla dünya çapında firmalarla çalışan GCC’ye (Global Corporate Challenge) katılarak işyerinde sağlık taahhüdünü daha da ileriye taşıyor.

Bu çerçevede MetLife EMEA bölgesinden bin 200’den fazla çalışan, GCC’nin 2016 yılı programına başladı. MetLife çalışanları, 100 gün sürecek mücadelede yedili takımlar halinde, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden toplam 340 bin çalışana karşı yarışıyor. MetLife Türkiye ise 7’şer kişilik 8 takım oluşturan 56 çalışanıyla programa dahil oldu. GCC’ye katılmak, MetLife’ın dünya çapında çalışanlarının sağlık ve mutluluğunu desteklemeyi ve artırmayı amaçlayan “Hayat için Sağlık” küresel inisiyatifinin bir parçası.

Her gün 10 bin adım 

Metlıfe2GCC’ye katılan her takım üyesine, gün içerisinde yaptıkları hareketlerin ve aktivitelerinin kaydını tutan, giyilebilir bir takip cihazı olan “GCC Pulse” veriliyor. MetLife katılımcılarının kişisel hedefleri ise günlük 10 bin adım atmak. Müdaceleye katılan MetLife çalışanları ne kadar hareketli olurlarsa, dünya etrafında yaptıkları sanal yolculukta da takım olarak bir o kadar ilerleme gösteriyor.

“Çalışanlarımızı her alanda sağlıklı yaşama teşvik ediyoruz”

MetLife EMEA Başkanı Michel Khalaf konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Çalışanlarımız, işyerinde sağlığın onlar için ne kadar önemli olduğunu bize aktardı. GCC ile bu yenilikçi ve eğlenceli programın bir parçası olmak, onlar için sağlıklı yaşamı içselleştirmek adına harika bir fırsat… Hedefimiz, EMEA bölgesindeki çalışanlarımızı fiziksel aktiviteye, dengeli beslenmeye, daha iyi uykuya ve pozitif bir bakış açısına; yani her anlamda sağlıklı yaşama teşvik etmek” dedi.

Zindelik arttıkça üretkenlik de artıyor

Sağlık alanı, çalışanlarına ve müşterilerine yönelik kurumsal taahhüdünün bir parçası olarak MetLife ve özellikle sağlık konusuna bütünsel bir yaklaşımla odaklanan ‘Çalışanlara Sağlanan Faydalar’ iş birimi için stratejik bir gelişim alanı. MetLife, kuruluşların işyerlerinde sağlık ve direnci artırmak, stres yönetimini iyileştirmek, bağlılık ve üretkenliği modelleyip ölçmek amacıyla pratik yollar izlemelerine yardımcı olmak üzere bir araştırma, inovasyon ve fikir liderliği programı geliştirmiş durumda.

MetLife’ın kendi verilerine* göre, işverenlerin yarısından fazlası (yüzde 56) çalışanların sağlık, fitness ve genel anlamda zindeliğinin artmasının şirket içi üretkenliği de artıracağını düşünüyor. Buna rağmen, işverenlerin yalnızca yüzde 28’i şirketlerinde böyle bir programın mevcut olduğunu söylüyor. Çalışanların yaklaşık yüzde 57’si de personelin sağlık, fitness ve genel olarak zindeliğinin artmasının üretkenliği de artıracağı konusunda işverenlerle hemfikir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER