19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

MetLife Satış Fakültesi eğitimlere start verdi

MetLife, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU iş birliğinde başlattığı ‘Satış Fakültesi’ programı ile; yeni dönemde finansal danışmanlarının uzaktan satış yetkinliklerini artırmayı hedefliyor.

MetLife Emeklilik ve Hayat verimlilik odaklı projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. MetLife’ın Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU işbirliğinde başlattığı ‘Satış Fakültesi’ programı eğitimlere başlıyor.

EDU’nun online dersliklerinde gerçekleşecek ve her bir eğitim modülü webinar’lar ile başlayacak.

Satış Fakültesi programını değerlendiren MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “Yaşadığımız pandemi dönemi, çalışma ve sosyal hayatımızdaki rutinleri büyük ölçüde değiştirdi. Artık hepimiz yeni normal hayata uyum sağlayarak, süreçlerimizi yeniden tanımlıyoruz. Pek çok kurumun uzaktan çalışma sistemine geçtiği bu süreçte biz de yeni normal dönemin gerçeklerine uygun şekilde; finansal danışmanlarımızın uzaktan satış yetkinliklerini artırarak onların hem bireysel gelişimlerine hem de mesleki kariyer anlamında geleceklerine katkı sunmak istedik. Bu amaçla ülkemizin en seçkin üniversitelerinden biri olan Sabancı Üniversitesi ile Satış Fakültesi programımızı başlatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Daha etkin iletişim kurma

Yaşam boyu eğitimin önemine inanan bir kurum olarak özellikle insan kaynağının gelişimine yatırım yapmayı son derece önemsediklerine dikkat çeken Yurtseven; “Şimdiye kadar bu alanda pek çok proje gerçekleştirdik ve son derece olumlu geri dönüşler aldık. Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU ile başlattığımız MetLife Satış Fakültesi girişiminin de finansal danışmanlarımıza ekonomi gündemini takip etme ve doğru yorumlayabilme, teknolojik gelişmeler hakkında farkındalık kazanma, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ile daha etkin iletişim kurma ve ortak bir dil ile kültür oluşturma yönünde gerekli yetkinlikleri kazandırarak katılımcılara olduğu kadar topyekûn kurumsal gelişimimize de büyük katkı sunacağına inanıyorum” diye konuştu.

Mezun olanlara Başarı Sertifikası

Bu kapsamda ilk başta; ‘Yeni Dünya Düzeninde Müşteriyi Anlamak’,

‘Yeni Normalde Satış’, ‘Uzaktan İş ve İlişki Yönetimi’,

‘Ekonomi Okuryazarlığı’,  ‘Finansçı Olmayanlar için Finans’,  ‘Storytelling’,

‘Dijitalleşme ve Yeni Teknoloji Trendleri’, ‘Sigorta Sektöründe Dijitalleşme’ konularından ve ‘Ufuk Turu’ndan oluşuyor.

Programlardan mezun olan MetLife finansal danışmanları, ‘Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU Başarı Sertifikası’na sahip olacak.

Memnuniyet duyuyoruz

Programı değerlendiren Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen ise; “Tüm dünyada hayatın akışını ve iş dünyasındaki dinamikleri derinden etkileyen pandemi sürecinde Sabancı Üniversitesi’nin ‘birlikte yaratmak ve geliştirmek’ felsefesiyle hareket ederek bilgi ve değer üretmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda öğrenme ortağımız MetLife Emeklilik ve Hayat için yakın iş birliğiyle ‘Satış Fakültesi’ni hayata geçirmekten son derece mutluyuz. MetLife ve çalışanlarının gelişim yolculuğunda yanlarında olmaktan ve destek sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Program katılımcılarına bu keyifli öğrenme ve gelişim yolculuklarında başarılar dilerim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER