22 Eylül 2021, Çarşamba
spot_img

MetLife, liselileri 3X Şirket Programı ile iş dünyasına hazırlıyor

MetLife’ın gençleri iş dünyasına hazırlamayı amaçlayan Life Changer programının final etkinliği olan ‘Ticaret Fuarı ve Yılın Şirketi Yarışması’na 68 okuldan 85 Genç Başarı şirketi ve 550 lise öğrencisi katıldı. Programın sonunda ülkemizi 38 Avrupa ülkesinde temsil edecek Yılın Şirketi de açıklandı. 

Uluslararası alanda başarılı sosyal sorumluluk projelerine imza atan MetLife Vakfı, “Life Changer” adlı sosyal sorumluluk projesinin Sosyal İnovasyon Kampı ve  Meet Up! ayaklarının ardından üçüncü uygulama alanını oluşturan “3X Şirket Programı”nı Türkiye’de desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda programın final ayağını oluşturan “Ticaret Fuarı ve Yılın Şirketi yarışması düzenlendi. 68 okuldan 85 Genç Başarı şirketi ve 550 lise öğrencisinin katıldığı yarışma ile gençlere iş fikri geliştirme, iş planı hazırlama, şirket kurma, işletme ve tasfiye etme tecrübesi kazandırılması amaçlanıyor. Yarışma ile ayrıca öğrencilerin yaparak öğrenme motivasyonu, kişisel beceriler, takım çalışması, beşeri ilişkiler, finansal okur-yazarlık, kritik düşünme, istihdam edilebilirlik ve problem çözme konularında gelişimleri de hedefleniyor.

Birinci şirket ülkemizi 38 Avrupa ülkesinde temsil edecek

1465887232_31142924_img_9924MetLife gönüllüleri, 3X Şirket Programı çerçevesinde mentorluk eğitimi aldı ve bir eğitim yılı boyunca öğrencilerin kurduğu mini şirketlere mentorlük yaptı. 3X Şirket Programı süresince 300’ü aşkın lise öğrencisi MetLife Foundation desteği ile programa dahil oldu.

Programın finalini oluşturan “Ticaret Fuarı ve Yılın ŞirketiYarışması kapsamında 85 Genç Başarı Şirketi, 28 Mayıs Cumartesi Günü Torium AVM’de biraraya geldi. “En İyi Stant” ve “En Yaratıcı Ürün”, ödüllerinin yanı sıra, MetLife, genç girişimcilere “Satış/Pazarlama” alanında MetLife özel ödülünü sundu.

Düzenlenen etkinlik kapsamında ülkemizi bu yıl İsviçre’de gerçekleşecek olan ve 38 Avrupa ülkesinin katılacağı Avrupa Yılın Şirketi Yarışması’nda temsil edecek ‘Yılın Şirketi’ ödülünü kadına yönelik şiddetle mücadele temalı özel tasarım telefon kaplarıyla Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde kurulan “Ramona Genç Başarı Şirketi” kazandı.

Entrepreneurial Skills Pass Sertifikasyon Programı

MetLife,  Genç Başarı Eğitim Vakfı ile işbirliği çerçevesinde düzenlediği 3X Şirket programı ile gençleri iş dünyasına ve profesyonel hayata hazırlamaya devam ediyor. Lise öğrencilerinin ürün ve hizmetlerinin sergilendiği Genç Başarı Ticaret Fuarı’nın önemli anlarından birini de 21 ülkenin ardından ülkemizde de uygulanmaya başlayan ve MetLife’ın uluslararası destekçileri arasında yer aldığı Entrepreneurial Skills Pass Sertifikasyon Programı’nın açılışı oluşturdu. Program 15 ile 19 yaşları arasında öğrencilerin, kendi işlerini kurmak ya da profesyonel yaşama önde başlamak için gerekli olan gerçek girişimcilik deneyimine, gerekli bilgiye, beceriye ve yetkinliklere sahip olduğunu belgeleyen uluslararası bir kriter olarak tanınıyor.

MetLife Vakfı ayrıca Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın Yılın Şirketi Yarışması’nın da destekçisi konumunda yer alıyor. Yarışma kapsamında satış pazarlama becerileri jüri tarafından değerlendirilen en başarılı şirket MetLife En İyi Satış Pazarlama ödülünün sahibi oldu.

2015’te 20 bini aşkın öğrenciye destek oldu

“3X Şirket Programı” üç ayrı alana odaklanan MetLife Life Changer projesinin Sosyal İnovasyon Kampı ve Meet Up! Programından sonra üçüncü ve son ayağını oluşturuyor. Finansal olarak MetLife Vakfı tarafından desteklenen MetLife Life Changer Projesi, şirket gönüllülerinin finansal okur yazarlık, şirket yönetimi ve girişimcilik konularındaki bilgi birikimlerini gençlere aktarma esasından oluşuyor. 2015 yılında; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde 19 ülkeden yaklaşık 1000 MetLife gönüllüsü 20 bini aşkın öğrenciye destek oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER