3 Temmuz 2022, Pazar
spot_img

Murat Büyükçelebi: Bilinçlendirme ve tanıtım çok düşük

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi; Sigorta Haftası’nın istenilen düzeyde kutlanmadığını söyledi.

SigortaMedya’ya özel demeç veren Büyükçelebi, Sigorta Haftası’nın bu sene 2 defa ertelemeyle Ekim ayında kutlandığına dikkat çekerek; “Bilgilendirme ve tanıtım içerikli olan bu hafta uzun yıllardır kutlanıyor. Bugüne kadarki kutlamalarda özellikle acentelerin çok ciddi çabalar sarf ettiğini görüyoruz. Sigorta şirketlerinin de yaptığı toplantılar ve reklam filmleri ile katkı sağladığını söyleyebiliriz” dedi.

“Sigorta haftası kutlamaları amacına ulaşıyor mu sorusunun cevabını istenilen düzeyde değil şeklinde verebiliriz” diye konuşan Büyükçelebi, şunları söyledi: “Bilinçlendirme ve tanıtımın Türkiye’de çok daha düşük olduğunu ifade edersek; burada birçok kanaldan ortak çalışma içinde olmak gerekiyor. Sermaye açısından baktığınızda özellikte Türkiye Sigorta Birliği’ne ciddi rol düşüyor. Reklam filmleri ve belki bu sene değil ama önümüzdeki seneden itibaren yapılacak olan aktiviteler çok değerli olacaktır. Vatandaşımıza özellikle sigortaya yaptırmaya ve bu sigortanın ne işe yaradığını, ne anlama geldiğini anlatmak gerekiyor.”

Sigorta özendirilmeli

Büyükçelebi, “Devletimizden de tabii ki bu konuda destek istiyoruz. Devletimiz sosyal devletin vermiş olduğu sorumluluk bilinciyle hareket edip; oluşan bir takım sel, doğal afetler durumlarında vatandaşımıza yardım etmeye çalışıyor. Ancak burada kritik bir nokta var. Her seferinde tüm vatandaşlarımızın sigorta yaptırılması yönünde açıklamalar yapılmalı. Bu yardım olayının alışkanlık haline gelmemesi gerektiğini düşünüyorum. Burada devletimize çok ciddi bir iş düşüyor” diye konuştu.

Sahaya çıkmalıyız Sigorta Haftası’nda sigorta sektörünün de yapması gerekenleri anlatan Büyükçelebi; “Biz sigortacılar olarak da bu hafta yoğunlukla sahaya çıkarak olabildiğince reklamlarla vatandaşımıza tanıtım ve bilgilendirme yapmamız gerekiyor. Kendi aramızda yapacağımız toplantıların bu haftanın içeriğine çok uygun olduğunu düşünmüyorum. Daha çok sahada olup bu konuda gerekli tanıtım ve bilgilendirmenin yapılması gerekiyor. Sigorta Haftası’nın hem sektörümüze, hem ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER