23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Özel sağlık sigortası artık daha hesaplı

Demir Hayat Sigorta’nın Memorial Sağlık Grubu işbirliğiyle sunduğu ‘Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası’, benzer ürünlere göre yüzde 30 indirimli satılırken, sigortalıya doğum teminatını da içeren geniş bir teminat yelpazesi sağlıyor.

ALP SÜER / SİGORTAMEDYA 

Türkiye’de özel sağlık sigortasının (ÖSS) yeterince gelişmediği bir gerçek. Söz konusu üründe sigortalı adedi, yıllardır 2-2.5 milyona takılıp kalmış durumda. Henüz, 5 yılllık bir geçmişi olan tamamlayıcı sağlık sigortasında (TSS) bile sigortalı adedi 1 milyona yaklaştı. ÖSS’nin ülkemizde yeterince büyümemesinin en büyük sebebi ise sigorta bilincinin düşüklüğünü bir kenara koyarsak ki herkesçe malum; fiyatların  pahalı oluşu. Türkiye’de sağlık sigortacılığının önde gelen şirketlerinden Demir Hayat Sigorta artık hesaplı sağlık sigortası devrini başlatıyor. Şirketin, Memorial Sağlık Grubu işbirliğiyle sunduğu ‘Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası’, piyasadaki benzer ürünlere göre yüzde 30 indirimli satılırken, sigortalıya limitsiz doğum teminatı da içeren zengin bir teminat yelpazesi sağlıyor. Demir Hayat’ın Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası dün Memorial-Bahçelievler Hastanesi’nde düzenlenen bir lansman toplantısıyla acentelere ve basın mensuplarına tanıtıldı.

Ekinoks Plus önemli bir adım

Toplantıda, açılış konuşmasını yapan Memorial Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Uğur Genç, Türkiye’de özel sağlık sigortasında sigortalı adedini artırmak için özel hastaneler ve sigorta şirketlerinin beraber daha fazla çalışmaları gerektiğini belirterek,  Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası’nın bu konuda çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Konuşmasında Memorial’ın hizmetleri hakkında da bilgiler veren Genç’in, “Hastalarımızı kendi annelerimiz, babalarımız gibi görüyoruz; hastaların kendilerini evlerindeki gibi hissetmeleri lazım” şeklindeki sözleri toplantıyı izleyen acenteler tarafından ilgiyle karşılandı. Demir Hayat Sigorta Genel Müdürü Viktor Hodara da toplantıda yaptığı konuşmada, 80 milyon nüfuslu bir ülkede 2 milyon özel sağlık sigortalı sayısının çok az olduğuna dikkat çekti. Sigortalı sayısının artmasının Ekinoks Plus gibi akıllı, fiyatı uygun, indirimli ürünlerle mümkün olacağını belirten Hodora, “Demir Hayat olarak pazar payımızı daha fazla artırmak istiyoruz, ancak uzun vadeli birlikte çalışacağımız acente ve gruplarla bu işi büyütmek önemli” dedi.

IMG_0839

2 bin TL’ye alınabiliyor

Demir Hayat Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Dr. Bülent Eren de Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası hakkında katılımcıları bilgilendirdi.  Eren’in verdiği bilgilere göre, Ekinoks Plus sadece Memorial  ve Medstar Grubu hastanelerinde geçerli. Yatarak tedavi, yatarak + ayakta tedavi ve bunlara  ek olarak isteğe bağlı olarak alınabilecek ‘doğum teminatı’nı da içeriyor. Ürün, piyasadaki ürünlere göre yüzde 30 daha indirimli. Sözgelimi, 30 yaşında sağlıklı bir erkek ürünü yıllık 2 bin TL prim ödeyerek alabiliyor. Eş değer poliçelerde bu rakam 3 bin TL civarında bulunuyor.

Ekinoks Plus ne gibi avantajlar sağlıyor?

  • A plus hastanelerden hizmet alma.
  • Yatarak tedavi, yatarak + ayakta tedavi.
  • Bunlara ek, isteğe bağlı olarak alınabilecek doğum teminatı.
  • VIP check up.
  • Diş paketi.
  • Online doktor hizmeti.
  • Ömür boyu yenileme garantisi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER