19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Parça değiştirmek yerine onarıyor, iş ortaklarına kazandırıyor

Tasarruf bilinci ile ‘Parça değiştirme yerine onarma’ felsefesiyle hareket eden Auto King, sigortalı memnuniyetinden ödün vermeden hasar başı değişen yedek parça sayısında yüzde 35’e varan tasarruf sağlıyor. Bu sayede hem Türk ekonomisi hem de iş ortakları kazanıyor.

ŞEMSİYE DERGİSİ

Türkiye’de otomotiv pazarında yaşanan daralma birçok sektörü olduğu gibi sigorta sektörünü de yakından etkiledi. Bu daralmanın yansımaları ilk olarak sigorta sektöründe poliçe üretimindeki azalmayla kendini gösterirken, satış sonrası onarım ve bakım hizmetleri veren şirketler de bu daralmadan nasibini aldı. Ekonomide yaşanan bu gelişmeler üzerine harekete geçen Auto King ise uygulamaya koyduğu ‘Değiştirmeyelim Onaralım’ felsefesi ile hem sigorta şirketlerine hem de sigortalıya ve tüm bunların yanında Türk ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

rkan Kıraç
Auto King Satış ve Pazarlama Direktörü Erkan Kıraç

Günümüzde sigorta sektöründe en çok dikkat çeken unsurlardan birisini hasar maliyetlerindeki artış olarak değerlendiren Auto King Satış ve Pazarlama Direktörü Şerif Erkan Kıraç, “Sigorta şirketleri de ekonomide yaşanan gelişmeler karşısında gerekli önlemleri şimdiden almaya başladı. Maliyet kontrolü ve tasarruf, şirketler açısından günümüzde geçmişten de önemli hale geldi. Maliyetleri aşağıya çekmek ve daha fazla tasarruf etmek için sigorta şirketlerinin kurumsal hasar onarım şirketleriyle daha fazla işbirliği yapması büyük önem taşıyor” dedi. Bu kapsamda Auto King olarak ‘Değiştirmeyelim Onaralım’ sloganı ile tüm servis merkezlerine gelen müşterilerini bu konuda yönlendirmeyi hedeflediklerini kaydeden Kıraç, “İş ortaklarımıza ve müşterilerimize tasarruf bilincini yerleştirerek, kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmayı amaçlıyoruz.

Mobil Parça Onarım konsepti ile hasarlı parçaları onararak atık haline gelmekten kurtarıyor ve ekonomiye katkıda bulunuyoruz” diye konuştu. Çalıştıkları sigorta şirketlerine kaliteli ve kontrollü maliyetler ile hizmet vererek; sigortalı memnuniyetinden ödün vermeden ciddi miktarlarda tasarruf sağladıklarına da dikkat çeken Kıraç, “Şirketimiz ‘Parça değiştirme yerine onarma’ felsefesi hasar başı değişen yedek parça sayısında yüzde 35’e varan tasarruf sağlayarak tüm iş ortaklarımıza ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor” dedi.

Servis ağı genişleyecek

Auto King, bugün 360 derece hizmet vererek Türkiye’de 45 ilde 54 Servis merkezinde faaliyet gösteriyor. Şirket olarak onarım ve bakım hizmetlerini daha yüksek kapasite ve yaygınlığa ulaştırmak için 2018 yılında başlattıkları yatırımlara devam ettiklerini belirten Kıraç, şunları söyledi: “İstanbul’da Beylikdüzü, Kozyatağı, Basın Ekspres ve Çekmeköy servislerimiz faaliyete girdi. Öte yandan, Bursa, Trabzon, Adana, Ankara, Gaziantep, Osmaniye, Çorum, Iğdır, Eskişehir ve Bitlis-Tatvan‘de kapasite artırımı ve yeni servis yapılanmalarımız tamamlandı. Ayrıca Siirt ve Kahramanmaraş illerimizde de yapılanmamız başlamıştır. Böylece müşterilerinizin onarımlarını yüksek hız ve kaliteli hizmetlerimizle zahmetsiz bir şekilde çözümlemelerini, en uygun maliyetleri sunarak, sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’deki servis ağımızı da genişletmeye devam edeceğiz. Hedefimiz 81 il 81 merkez. Yakın dönem içinde de Çanakkale, Kütahya, Erzincan, Aksaray, Niğde, Artvin, Kastamonu, Adıyaman, Kars, Burdur, Giresun, Rize, Sinop, Yozgat, Kırşehir, Kırklareli, İskenderun, Tunceli, Bingöl ve Nevşehir illerinde servis merkezleri atamaları için çalışmalarımız devam ediyor.”

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDEN ÖDÜN VERMİYORUZ

Auto King Satış ve Pazarlama Direktörü Erkan Kıraç, yenileme ve gelişim sürecinin bir parçası olarak hizmet kalitesini sürekli artırmaya devam ettiklerine dikkat çekerek, “Hasar maliyetlerini optimize etmenin, müşteri memnuniyetini artırmanın ve ilişkiyi performans göstergeleriyle yönetmenin sigorta şirketlerinin marka değerleri için önemli süreçler olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sigortalılara hizmette fark yaratacak yatırımlarımız ile iş ortaklarımıza destek olmaya devam ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER