19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Problemlerimizi Sigorta Adası ile çözdük

Ada Yazılım ile yollarının 14 sene önce kesiştiğini belirten İnci Sigorta Genel Müdürü Şebnem Korkut; hızlı teklif verme ve yenileme işlemleri yaşadıkları problemleri Sigorta Adası programı ile çözdüklerini söylüyor.

Ada Yazılım’ın geliştirdiği Sigorta Adası programı sadece sigorta şirketlerinin değil acentelerin de sorunlarını çözüyor. İnci Sigorta Genel Müdürü Şebnem Korkut, 14 senedir Ada Yazılım ile çalıştıklarını ve bir çok sorunu bu şekilde çözdüklerini söyledi.

İnci Sigorta olarak 11 adet sigorta şirketinin acenteliğini yaptıklarını belirten Korkut, “Şirket merkezimiz İzmir olmakla beraber Ege Bölgesi içerisine 21 ayrı lokasyonda bulunan şubelerimiz var. Müşteri yoğunluğumuz bireysel ve KOBİ olması nedeniyle çok sayıda müşteriye ve birden fazla ürünle hizmet sunmaya çalışıyoruz. Müşterilerimize en iyi fiyatı, en uygun poliçe ile ulaştırmak hedefimiz olduğundan, onlara daima farklı alternatifler sunuyoruz” diyor.

En büyük sorun: Yenileme

Ada Yazılım ile yollarının 14 sene önce kesiştiğini vurgulayan Korkut, şunları söylüyor: “Biz kullandığımız AS400 programını çıkarıp daha dinamik bir sisteme geçmeye çalışırken Ada Yazılım ile başlayan maceramız halen sürekli olarak gelişerek devam ediyor. Bu süre zarfında sürekli değişen ihtiyaçlara karşı hep birlikte inovasyon yaparak yol alıyoruz. Son geldiğimiz noktada biz acentelerin en büyük sorunun yenileme olduğu konusunda mutabık kaldık. Zaman kaybı ile birlikte çok fazla rutin olan trafik, DASK gibi poliçelerin yenilemelerinde çok zaman kaybettiğimizi farkına vardığımızdan beri bu sistem üzerinde çalışmalar yapıyoruz.”

Sade ve kullanışlı

“Şirketlerin web taban üzerine geçmeleri ve web servislerini acentelerine açmaları ile birlikte sistem de onaysız yapılan hızlı teklif verme işlemi ve yenilemeleri yeni Sigorta Adası programı ile çözmüş olduk” diyen Korku “Sistem şu an sigorta şirketlerinden yeni teklif aşamasında karşılaştırmaları teklifleri verirken; yenilemelerimiz için de akıllı sistem ile yenileme teklif oluşturabilir hale geldi. Bu hem zaman hem de personel avantajını yanında getirdi. Sistemin daha da gelişmesi ile detaylı farklı kasko poliçelerinde bile, şirketimizin ya da müşterilerimizin tercih ettiği ürün özelliklerine göre teklif hazırlayabilir hale gelmiş olduk. Son yaptığımız çalışmalar ile tamamlayıcı sağlık sigortasında da karşılaştırmalı teklif alabiliyoruz. Çalışma sistemimizi ne kadar sade ve kolay hale getirirsek acentelerin satış ve bilgilendirme için daha fazla zamanları olacaktır” şeklinde konuşuyor.

Sigorta Adası şubelerimizin verimliliğini artırdı

İnci Sigorta Genel Müdürü Şebnem Korkut, sigorta acentelerinin yeni yapılanmalarında değişiklikler olduğunu söyledi. Korkut, “Artık çoğu acente birden fazla sigorta şirketi ve birden fazla satış kanalı ile çalışıyor. Böyle olunca işlerimiz artık kontrol edilebilir hale getirmek için de programlara ihtiyacımız var. Biz uzun süredir şube yönetimlerimizi de Ada Yazılım’ın Sigorta Adası programı ile yönetiyoruz. Bu program sayesinde hem şube mutabakatlarımızı hem de şirket mutabakatlarını yapmak mümkün oluyor. Ayrıca programın her kullanıcı için ayrı şekilde yetkilendirmesinin olması ile de bilginin kullanıcılar tarafından da yönetilebilir olmasını sağlıyoruz. Şubelerimiz için poliçe ve müşteri yönetimi işini Sigorta Adası üzerinden yapabiliyoruz. Bu da verimlilik ve zaman kullanımı açısından oldukça kazanç sağlıyor” diyor.

HAYATIMIZ SİGORTALI / KASIM 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER