16 Ekim 2021, Cumartesi
spot_img

Quick Sigorta ’nın desteklediği Barkın Pınar, birinci oldu

Quick Sigorta sponsorluğunda yarışan Barkın Pınar, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16’ncı ayağı öncesinde düzenlenen Intercity Gold Cup’ın beşinci ayağında birinci oldu. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Motor sporları önemsediğimiz ve bir parçası olmaktan heyecan duyduğumuz bir alan. Barkın Pınar’ın başarısı sadece bizim için değil tüm ülke için bir gurur kaynağı oldu” dedi. 

Quick Sigorta ’nın desteklediği sporcu Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ın beşinci ayağında birinci oldu. 10 Ekim Pazar günü Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16’ncı ayağı öncesinde düzenlenen yarış, Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşti. 

Amatör ve profesyonel motor sporcularının katıldığı Intercity Gold Cup, 25 pilotun katılımıyla yıl içinde düzenlenen yedi ayaktan oluşuyor. 160 beygir gücünde Renault Megane otomobiller ile yapılan serinin, 16-17 Ekim’de altıncı ve 20-21 Kasım’da da yedinci ayağı gerçekleştikten sonra yılın şampiyonu belli olacak. 

F1 yarışı öncesi start almak inanılmazdı

Son serideki başarısıyla Intercity Gold Cup 2021’de şu an ikinci sırada olan Barkın Pınar, yarış öncesindeki heyecanını şöyle anlattı: “10 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek F1 yarışından bir ay önce, Intercity Gold Cup beşinci ayak yarışımızın da aynı gün gerçekleşeceğini öğrenmiştik. Bu haber beni çok heyecanlandırmıştı. 8 Ekim’de kuru zeminde yarış antrenmanlarını gerçekleştirdik. Burada günün en iyi ikinci zamanını yaptım. Cumartesi gerçekleşen, yarışa kaçıncı sıradan başlayacağımızı belirleyen sıralama turları ise çok çekişmeli geçti. 30 dakikalık seansın son dakikalarına kadar dördüncü durumdayken, son turda günün en hızlı turunu atarak yarışa ilk sıradan başlama hakkını kazandım.”

İki yıldır Quick Sigorta sponsorluğunda yarışan Pınar, şöyle devam etti: “Bu süreçte bana destek olan Quick Sigorta’ya çok teşekkür ediyorum. Yarış günü heyecan doruktaydı, F1 yarışı öncesi start almak inanılmaz bir deneyimdi.” 

“Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız”

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise bu önemli başarıyla gurur duyduğunu belirtirken yelken, yüzme, kürek gibi sporlardaki sponsorluklarla birlikte motor sporlarını desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını şöyle ifade etti: “Quick Sigorta olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduk ve birçok branşta desteğimizi sürdüreceğiz. Motor sporları da önemsediğimiz ve bir parçası olmaktan heyecan duyduğumuz bir alan. Barkın Pınar’ın başarısı sadece bizim için değil tüm ülke için bir gurur kaynağı oldu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER