Quick ve TÜSAF’tan acentelerin gelirini arttıracak proje

0
18

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, acenetlere yönelik komisyonu yüksek ve hasar sürecini kısaltan bir kasko ürünü geliştirdiklerini söyledi. Yaşar, acenteler için müjde niteliği taşıyan bu açıklamayı ilk olarak Sigorta Ekranı’ndan yaptı.

YouTube üzerinden yayın yapan Sigorta Ekranı programının canlı yayın konuğu olan Yaşar, SİGORTAMEDYA Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’a yeni ürünü anlattı.

Yaşar, 2019 yılında birçok ilde toplantılar yaptıklarını hatırlatarak; “Bu toplantılarda TÜSAF ve il örgütleri ve acentelerimiz katıldı. O toplantılarda acentelerimizin bizden birtakım istekleri oldu. Kaskoda yüksek komisyonlu, müşteriler için daha uygun fiyatlı ve hasar süreçlerinin tek elden yönetildiği ürün istediler. Biz de bir çalışma komisyonunun kurulmasını ve ürünün bu komisyonun çalışmaları neticesinde oluşturulmasını teklif ettik. Komisyon kuruldu ve ürün ortaya çıktı” dedi.

Ürünün en önemli özelliğinin yüzde 25 komisyon vermesi olduğunu belirten Yaşar, “Biz burada belirli bir zarar bütçesini göze alıyoruz ve bu ürünün üretimini tamamen taraflara yani acentelere ve hasar yönetim sistemine bırakıyoruz. Bu ürüne sigortalılarımız da yüzde 15 daha uygun bir fiyata sahip olacak. Ürünün hasar yönetim süreci de tek elden yönetilecek” açıklamasını yaptı.

Ürünle ilgili görüşlerini açıklayan TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi de ürünü memnunlukla karşıladıklarını söyledi.

Büyükçelebi, “Biz federasyon olarak yaptığımız toplantılarda acentelerimizden gelen önerileri olabildiğince değerlendirmeye çalışıyoruz. Quick Sigorta ile de geçen sene yaptığımız toplantılarda acentelerimizden gelen istekleri gündeme taşıdık. Bu istekleri değerlendirmek için oluşturulan kurul, yüzde 25 komisyonlu bir ürün geliştirdi. Ürün aynı zamanda hasar takip sürecini de kısaltıyor. Bu çok güzel bir gelişme. Bu tip faaliyetleri her sigorta şirketiyle yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Açıklamalarını detayını izlemek için: SİGORTA EKRANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz