22 Ekim 2021, Cuma
spot_img

Quick Sigorta iki farklı şehirde eş zamanlı Motofest düzenledi

Türkiye’nin en büyük motosiklet festivallerinden Motofest, bu yıl yine motosiklet tutkunlarına keyifli günler yaşatmayı hedefliyor. Quick Sigorta ekibi Artvin’de ve Balıkesir’de düzenlenen motosiklet festivallerine aynı anda katıldı.

Artvin’deki 9. Motosiklet Festivali, Kafkasör Yaylası’nda 2-4 Ağustos tarihlerinde motosiklete gönül veren tüm halkı ağırlarken, Balıkesir’deki 9. Uluslararası Quick Sigorta Balıkesir Motosiklet Festivali; 1-4 Ağustos tarihlerinde Ayvalık, Cunda Doğa Otel’de yaklaşık 1o bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Yüzde 40’ı Quick Sigorta sigortalıyor

Festivalin ana sponsoru Quick Sigorta markasının sahibi Maher Holding’in CEO’su Levent Uluçeçen, “Bu üçüncü yılımız. Kuruluşumuzdan itibaren motosiklet kullanıcıları ile birlikte hareket ettik. Onlar ile ilgili poliçeler yaptık. Şu anda yüzde 40 çivarında Türkiye’de bulunan motosikletlerin yüzde 40’ı Quick Sigorta sigortalıyor. Kuruluşumuzdan itibaren bunu hedeflemiştik. Birlikte hareket etmeyi hedeflemiştik. Hayata geçiriyoruz” dedi.

Maher Holding’in CEO’su Levent Uluçeçen, katılımcılara; topladığı organik sebzelerden kendi elleriyle kahvaltı hazırladı.

Motosiklet sektörü için Motofest’in önemini vurgulayan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise “Bu yıl Artvin ve Balıkesir’de düzenlenen motosiklet festivallerine aynı anda katılıyoruz. Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivali’nin de ana sponsoruyuz. Motosiklet festivalleri, trafikte varlığını çok önemsediğimiz motosiklet kullanıcılarıyla buluşmak için harika bir fırsat. Gerek festivaller gerekse çeşitli sosyal sorumluluk projelerimizle motosiklet sektörüne olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diyor.

Bu toprakların ihtiyacını biliyoruz

Motosiklet camiasının daima yanlarında olduklarını ifade eden Yaşar “Quick Sigorta olarak 2017 yılında faaliyete başlamış yüzde yüz yerli bir sigorta şirketi. Faaliyete başladığı ilk günden itibaren de poliçe bulmakta zorlanan motosiklet camiasına önce çözüm üreterek başladık. Tüm motosikletçilerin, motosiklet dünyasının yanında yer aldık. O günden bu güne kadar hem festivallerde, hem fuarlarda motosiklet dünyası ile birlikte yer aldı. Bu sene biz Balıkesir’de ikinci kez yer alıyoruz. Festivale adımızı verdik. Artık Quick Balıkesir Motosiklet Festivali olarak anılıyor. Şu anda trafik sigortalarında özellikle motosiklet segmentinde yüzed 40’a varan bir pazar payına sahibiz. Tüm trafik sigortalarında ise adette Türkiye birincisiyiz. Bunda yerli şirket olmamızın önemi büyük. Biz bu toprakların ihtiyacını biliyoruz. Evet burada bir çok sponsorluklar oluyor. Bir çok şeyler oluyor. Biz farkındaysanız CEO düzeyinde, Genel Müdür düzeyinde ve genel müdür yardımcılarımız düzeyinde; aslında ekibimizin büyük bir kısmıyla buradayız. Ekibimizin diğer bir kısmı da Artvin’de motosiklet festivalinde. Biz motosiklet dünyası ile sürekli bir aradayız. Onları ihtiyaçlarını biliyoruz. Onlar için çözüm üretiyoruz. Onlar ile birlikte olmaya devam edeceğiz. Onlarda bizi aralarına kabul ettiler. Bundan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kafkasör Yaylası’nda motosiklet heyecanı

Kafkasör Yaylası’nda gerçekleşecek festivalde konserler, motosiklet oyunları, ödüllü yarışmalar ve gezi organizasyonları düzenlendi. Motosiklet tutkunları için özenle hazırlanmış festival programında; Genya Dağı enduro turu, Atatepe gezisi, Denge yarışı, Canlı langırt, Orman parkuru zaman yarışı, Halat yarışı ve çuval yarışı; Tavla turnuvası, Canlı müzik ve eğlence yer aldı.

Dünyanın En Kalabalık Motosiklet Korteji

10Riders Balıkesir Motosiklet Kullanıcıları Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen 9.Uluslararası Quick Sigorta Balıkesir Motosiklet Festivali, “Türkiye’nin En İyi Motosiklet Festivali” ünvanına sahip. Sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan büyük ilgi gören bu festival “Dünyanın En Kalabalık Motosiklet Korteji Guinness Rekoru”na sahip.

Festival süresince Ayvalık Cunda Doğa Otel tesislerindeki çadır konaklamalı biçimde gerçekleşti. Ayrıca festival katılımcıları tesisin tüm imkanlarından ziyaretçiler ücretsiz yararlandı. Katılımcılar tekne turları, eğlenceli yarışmalar, çevre gezileri, festival çekilişleri ve eğlenceli konserler eşliğinde keyifli dört gün geçirdi.

Balıkesir Motofest’e özel 7/24 yol destek hizmeti

Festivale katılmak için yola çıkan tüm motorculara Balıkesir il sınırı itibarıyla, festival ekibi 7/24 yol destek hizmeti sundu. Motorcular için yolda karşılaşılabilecek herhangi bir sorunda Balıkesir Motofest Acil Destek Ekibi anında yardıma koştu.

Gün içinde yapılan etkinliklere motosiklet tutkunları büyük ilgi gösterdi. Türkiye’nin ve dünyanı çeşitli ülkelerinden gelen motosiklet tutkunları Ayvalık ve çevresini de tanıma imkânı bulurken; bir yandan da komite tarafından hazırlanan oyunlara katıldılar. Ödüllü gol yarışması, zıpçıktı yarışması, Quick Denge Yarışması, ödüllü halat çekme yarışması, yavaş gitme yarışması gibi bir çok etkinlik gerçekleştirildi. Festival alanında motosiklet tutkunları için aralarında Q-Truck’ın da bulunduğu bir çok stand açılarak yeni ürünler camiaya tanıtıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER