Recai Dalaş, Sompo Japan Global’in Perakende Operasyonlarının başına getirildi

0
22
recai dalaş

Sompo Japan Sigorta CEO’su Recai Dalaş, SompoGrup’un Japonya dışındaki tüm perakende operasyonlarından sorumlu olacak.

Dalaş, 0 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere İstanbul’da kurulacak Sompo Uluslararası Perakende Platformuna bağlı tüm ülkelerden sorumlu CEO olarak görev yapacak.

Sompo Japan Nipponkoa, 32 ülkede faaliyet gösteren uluslararası sigorta grubu… 30 milyar Dolar’ı aşan toplam prim üretimi, 76 binden fazla çalışanı ve 28 milyondan fazla müşterisi ile Japonya’nın ve dünyanın sayılı sigorta grupları arasında yer alıyor.

2010 yılında Fiba Sigorta’yı satın alarak Türkiye pazarına girdi. Sompo Japan Sigorta’nın gösterdiği sürdürülebilir büyüme ve kârlılık performansını gözeten grup, dünya genelindeki perakende operasyonlarını Sompo Japan Sigorta Türkiye CEO’su Recai Dalaş’a bağlama kararı aldı.

Bu kapsamda, Dalaş, grubun Japonya dışındaki dünya perakende operasyonlarından ve tüm ülkelerden sorumlu olarak Platformun CEO’luğunu üstlenecek. Bu arada Dalaş, mevcut Türkiye CEO’su görevini de sürdürecek.

Japonya dışında perakende hattında yer alan tüm ülkelerin Türkiye’den yönetilmesi, içinde bulunulan ekonomik koşullar açısından da önemli bir mesaj olarak algılanıyor. Bu yapılanma, aynı zamanda İstanbul’un jeostratejikpozisyonunun bir finans merkezi olarak yeniden değer kazanmaya başladığını da gösteriyor.

Son 10 yılda en hızlı büyüyen ve sürekli kâr eden sigorta şirketi

Sompo Japan Sigorta Türkiye, geçtiğimiz 2 yılda yüzde 40’ın üzerinde öz sermaye kârlılığı elde etti. Sompo Grubu ve Türkiye sigorta pazarında teknik kârlılık ve sürdürülebilir büyüme performansı açısından başarılarıyla ön plana çıktı. Son 10 yılda en hızlı büyüyen ve sürekli kâr eden sigorta şirketi oldu. Sompo Japan Türkiye’nin bu başarısının altında yönetim istikrarı, sağlam bir kurum kültürü, güçlü insan kaynağı ve doğru riske doğru fiyat verme becerisi yatıyor.

Sompo Global’in, CEO Recai Dalaş ve Sompo Japan Sigorta Türkiye yönetimine duyduğu güvenin yanı sıra… Türkiye ve İstanbul’un çok sayıda ülkenin bağlı olduğu bir merkez bölge ilan edilmesi…  Türkiye’nin geleceği ve istikrarına duyulan güvenin somut bir göstergesi olarak ön plana çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz